(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Nar Esansı

 65,00 490,00

Nar Esansı (Pomegranate Fragrance). Sabun üretimi içindir.

 

Stok kodu: ESANS-NAR Kategoriler: ,

Açıklama

NAR ESANSI

Osmanlı Sarayı’ndan Günümüze, Afrodizyak Etkili Cennet ve Bereket Kokusu…

Pomegranate Fragrance

“Bir yanım çılgın nar ağacı, bir yanım buz sarayı…” demiş şair… Kokladığınızda sizi içine çeken, eksantrik bir kokudur nar kokusu… Cennetteki ağaçlardan biri olduğuna inanılır. Bu yüzden “Cennet Meyvesi”dir adı… Anadolu’da bereketli olsun diye düğünlerde gelinlerin başından aşağı nar taneleri saçılır. Yüzyıllardır ölümsüzlük, sağlık ve bereket sembolüdür. Kozmetikte cilt güzelliği için bol bol kullanılır.

Küçük taneli, lezzetli mi lezzetli ve oldukça vitaminli olan narın, yaklaşık M.Ö 3500 yıllarından itibaren bulunduğu bilinir. Ülkemizde bütün Akdeniz Bölgesi boyunca yetişir. Eski Mısır’da kutsal sayılır. Dünyanın ilk meyvesi olarak kabul edilir. Din adamları tarafından binlerce küçük tanesi yaşamın simgesi olarak görünür.

Her yıl 21 Aralık’ta bereketli bir yıl geçsin diye dükkanlarımızın, evlerimizin kapılarının önünde nar kırarız. Hoş kokusu ve taneleri etrafa saçıldığında, içimize huzur dolar. Nar kokusu kadını temsil eder. Doğurganlığın sembolüdür.

Antioksidan içeriği en yüksek olan meyvedir nar! Günlük C vitamini gereksinimimizin %40’ından fazlasını karşılar. C vitamini yanında polyphenol, demir, potasyum içerir. B1 ve B2 vitamini zenginidir. Özellikle Amerika ve Çin’de yapılan araştırma sonuçlarına göre narın içindeki bazı elementler kozmetik yapımında özellikle kullanılıyor.

Çok ilginçtir ki; mitoloji de mevsimlerin oluşumu da nara dayanır. Hatta bununla ilgili ilginç efsane şu şekildedir; “Yeraltındaki ölüler ülkesinin Tanrısı Hades, bereket Tanrısı Demeter’in kızı Persephon’u kaçırıyor. Mevsimlerin dönüşümünü, toprağın ve bitkisel doğanın baharda canlanmasını, kışın ölmesini simgeleyen bu efsanede Hades; aşık olduğu güzeller güzeli Persephon’u kaçırdıktan sonra onun bir daha yeryüzüne çıkmasını engellemek için ona bir nar ikram ediyor. Buna göre Persephon ne kadar nar tanesi yerse o kadar süre toprak altında kalması gerekiyor. Persefon ikram edilen nar tanelerinden 4 tanesini yiyor ve böylece Persephon yılın 4 ayını toprak altında geçirmek zorunda kalıyor. Bereket tanrısının kızı olan Persehpon 4 ay toprak altında kaldığı için, Demeter yılın dört ayında bereket dağıtmayı durduruyor. Bu aylarda kış aylarına denk geliyor”

Kozmetik ürünlerinde sıkça nar kokusunun kullanıldığını biliyoruz. Narın içinde bulunan birçok element ile sayısız ürüne hoş koku veren Nar Esansı, nar kokusunun ne kadar önemli olduğu sonucunu ortaya koyuyor. Özellikle sabun üretiminde tercih edilen esanslardan en önemlisi olan Nar Esansı banyolarda bereketin ve zarafetin sembolü olarak farklı ambiyanslarda buluşuyor. Afrodizyak etkili Nar Esansı kokladığınızda sizi çeker… Saçlarınızda istediğiniz o hoş koku Nar Esansı’ndadır. Güzellik ve bakımı seven sizler için üretilen Nar Esansı kullanılarak yapılan bir ürünlerinizde Nar Esansı’nın verdiği dayanılmaz hafifliği yaşayacak, duygusal olarak büyük bir doyuma ulaşacaksınız.

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…