(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Balmumu (Tane)

 90,00 690,00

Sarı tane balmumu (Yellow Beeswax Pellets). El yapımı kozmetik üretimi içindir.

INCI : Cera Alba Wax

CAS No : 8012-89-3

Stok kodu: WAXPASTIL Kategoriler: , , ,

Açıklama

Yellow Beeswax Pellets – Bal Mumu Tane

Balmumu (beeswax) arılar tarafında yapılır ve yenilebilir doğal bir üründür. Eski çağlardan beri bal mumu bir şekilde insanların hayatlarında hem gıda hem de kozmetik olarak yer edinmiştir. Mesela Mısırlılar balmumunu saçları için, Romalılar ise nemlendirici olarak vücutlarında kullandılar.
Balmumu gıda maddesi dışında kimya sektöründe kozmetik hammadde olarak sıkça kullanılmaktadır. Balmumunun bu kadar sıkça tercih edilmesinin nedenlerinden biri kıvam arttırıcı olması, aynı zamanda saçlara ve cilde olan faydalarıdır. Cilt bakım ürünleri dışında kokulu ve kokusuz evde veya atölyelerde mum yapımı için gerekli malzemeler listesinde de bulunmaktadır. Satışını yaptığımız tane balmumu  diğer kalıp şeklinde olanlara göre kullanımı daha kolay ve pratiktir. Aynı zamanda sertifikalı ve analiz raporludur. Bununla beraber toptan balmumu satışımız bulunmaktadır.

Balmumu Faydaları Nelerdir?

Balmumu krem ve losyonlarda kullanıldığı zaman cildi örten bir katman oluşturmaktadır. Bu dış etkilere karşı cildimizi korumaya yardımcı olur. Cildimiz üzerinde oluşturmuş olduğu katman diğer kimyasallar gibi cildimizin hava almasını engellemez. Losyon ve kremlerin içeriğinde yer alan bal mumu doğal yolla katılaşmalarını arttırır. Oda sıcaklığında katı durumda olan beeswax yüksek erime noktasına sahiptir.
Tane Balmumu özellikle nemlendirici ve yumuşatıcı özelliğinden dolayı doğal bakım ürünlerinin içeriklerinde sıkça yer alır. Aynı zamanda cildin üzerinde bir katman oluşturarak derimizi uzun süre nemli ve parlak tutar. Bundan dolayıdır ki dudak balsamlarında sıkça kullanılmaktadır. Kuru ve tahriş olmuş ciltleri rahatlama özelliği bulunan balmumu içeriğinde bol miktarda A vitamini içerir. Havada ki nemi çeker, cildimizin ve saçlarımızın kurumasına izin vermez.

Saçlarda Beeswax kullanımı?

Tane Bal mumu sadece cildimiz ve dudaklarımız için değil daha güçlü ve parlak saçlarımız içinde kullanabiliriz. Saçlarımıza uyguladığımız vakit saçlarımızı nemli tutar ve nemin saçtan çıkmasını engeller. Aynı zamanda saç dökülme problemlerinizi azalttığı gibi saç uzamasına da yardımcı olmaktadır. Eğer vücudunuzun herhangi bir yerinde tahriş var ise yada alerjik bir cilde sahipseniz ve kimyasallar kullanmak istemiyorsanız balmumu içerikli doğal ürünleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ya da kendiniz evde çok basit bir şekilde , tamamen doğal ve sizin el emeğinizle kremler, balsamlar üretebilirsiniz.

Sonuç olarak balmumu özellikle doğal kozmetik sektörünün vazgeçilmez hammaddelerindendir. Aynı zamanda mum yapımı için gerekli olan malzemeler listenizde yer vermelisiniz. Sadece doğal içerikli mum yapmakla kalmazsınız aynı zamanda masaj mumları gibi cilt bakım ürünleride yapabilirsiniz. Sizlerin de ev de yapacağınız doğal krem ve balsamlarınızda sıkça reçetelerinizde yer alacaktır. O da sıcaklığında çok sert olan balmumunu daha kolay eritebilmeniz ve reçetenize göre gramajını ayarlayabilmeniz için tane tane olan balmumlarını almanızda fayda vardır. Katı halde olan balmumunu kesmek çok zorlu bir işlemdir bu nedenle alırken buna dikkat ediniz.

Sarı Tane Balmumu ile tarifler

 


Hoşunuza gidebilir…