(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Vanilya Esansı

 65,00 490,00

Vanilya Esansı (Vanilla Fragrance). Sabun üretimi içindir. Sabuna renk verir.

Stok kodu: ESANS-VANILYA Kategoriler: ,

Açıklama

VANİLYA KOKUSU

Vanilla Fragrance

Tanrı’nın Hediyesi, Kraliçe Kokusu Vanilya…

Vanilya kokusunu kim sevmez ki? Kozmetik alanında kendine sağlam bir yer edinen vanilya kokusu sabunlar başta olmak üzere birçok üründe aranan bir tercihtir. Doğal sabun yapanlar bilirler ki; vanilya sabuna renk verir. Vanilya yağı sabun yapıcı bileşenlerle reaksiyona girdiğinde sabunun bronzlaşmasına ve kahverengi bir renk almasına sebep olur. Bu reaksiyonun sonucu da vanilya özlü sabun genellikle koyu renklidir. Sıvı sabunlar aynı kimyasal işlemlerden geçmediği için vanilya kokusu eklense bile açık renkte kalabilir.

Vanilya Esansı ise genel olarak mis gibi kokusuyla malzeme listelerinde en baştadır. Vanilya Esansı sabunlara tatlı, sıcak bir koku verir ve birçok banyo ürününde popüler olarak kullanılır.

Halen dünyada çok az miktarda üretilen, bakımı çok emek ve zaman isteyen doğal vanilya kokusu denildiğinde aklımıza yaşamını çok merak ettiğimiz, ünlü beş çayları ve asaletiyle bilinen İngiltere Kraliçesi’nin özel mutfağının kokusu da gelmiyor değil…

Kutsal topraklardan, tapınaklara eşsiz bir tarihi olan vanilya yüzyıllar öncesinde 19.yy’a kadar sadece Meksika ve çevresinde yetiştirilebiliyordu. Bu leziz ve hoş kokuyu ilk olarak Aztek’ler tarafından kullanmış olsa da ilk kullanan topluluk Meksika yerlileri olan Totonak’lardır. Totnaklar vanilyayı tapınaklarda güzel koku amaçlı kullanmışlardır. İnanışlarına göre ise vanilya Tanrı’nın bir hediyesiydi Vanilya kokusu ilk kez tapınaklarda kötü ruhlardan korunmak amacıyla dini ritüellerde kullanılan en önemli unsurdu. Çok sonraları kokusundan kozmetik sektörü faydalanmaya başlamıştır. Ayrıca Amerika’ya yerleşen İspanyollar tarafından da dünyaya tanıtılmıştır.

Vanilya kokusunun efsanelerde yer almış rahatlatıcı etkisi; hiç şüphesiz banyolarınızda kullandığınız sabunlarınızda en görkemli havayı estirecektir. El, yüz ve vücut temizliğinde kokusuyla size istediğiniz temiz ve saf havayı yaşatacaktır. Sıcacık bir duş sonrası yaşayacağınız o duygular vanilyanın büyülü kokusu eşliğinde sizi gerçek hayallere daldıracaktır.

Vanilya Esansı’nın büyüsünü malzeme listelinize büyük bir keyifle ekleyebilir… Kraliçelere ait kaliteli Vanilya Esansı ile mis kokan sabunlarınızı en sevdiklerinize hediye edebilirsiniz…

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…