(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Yasemin Esansı

 65,00 490,00

Jasmin Fragrance. Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-YASEM Kategoriler: ,

Açıklama

YASEMİN ESANSI

Jasmin Fragrance. “Yasemin unutulmaz aşkların gerçeğidir…” Saflık ve masumiyeti simgeleyen yasemin çiçeği, büyüleyiciliğiyle tercih edilen bir kokudur. Mütevazı, narin bir çiçektir yasemin… Bu yüzden güzelliği ve çekiciliği temsil etmektedir. Şairler şiirlerinde aşkı anlatmak için kullanırlar yasemini… Kokusuyla ruhunu, sadeliğini, aşkını ve sevgiyi dağıtan bir çiçektir yasemin! En seçkin hediyelerimizin kokusudur Yasemin Esansı. Kalitenin, özverinin, ince dokunuşluğun sembolüdür. Doğal sabunlara en çok yakışan seçenektir. Kırılganlığı, kokusunun narinliğiyle buluştuğunda bize bambaşka hazlar yaşatır. Kalbimizin içine işleyen, aradığımız o özveridir yasemin kokusu… Suyumuzun en çok sevdiği kokudur. Cildimizin yumuşaklığının, mis kokusunun temsilcisidir. Arzu, aşk, şehvet gibi anlamları çağrıştırır yasemin. Yetiştirilirken suyu çok sever çiçeği. Yasemin kokusunun sabunla aşkı buradan gelir. Sevginin, asaletin, aşkın adıdır su ve sabunun Yasemin Esansı ile buluşması…

Dallarının yeşil ve köşeli, tüysüz yaprakları karşılıklı sarmal dizilişli bu narin bitkinin bu kadar güzel bir koku vermesi kadar, çiçeklerinin dal uçlarında yetişip beyaz, pembe ve sarı renkte açmasıyla doğanın bize verdiği en güzel hediyelerden biri olmuştur yasemin çiçeği… Tarih boyunca güzel kokusu nedeniyle kişisel bahçelerde ve ev bitkisi olarak kullanılan Endonezya, Pakistan ve Filipinler’in ulusal çiçeği olan yasemin çiçeği kokusu ile banyolarınıza yeni bir anlam kazandırabilirsiniz.

“İlahi Umut” Yasemin Çiçeği

Birçok efsaneye konu olmuştur yasemin çiçeği… “Hint bir prenses, Güneş Tanrısı Surya-Deva’ya umutsuzca âşık olmuş. Köpüren bir deniz misali gün geçtikçe kabarıp dalgalanıyormuş sevdası. Sonra bir gün, bir kuş telaşında dillendirivermiş aşkını. Yaban bir tebessümle bakmış prensesin yüzüne ulu Güneş Tanrısı Surya-Deva. “Olmaz,” demiş. “Ben bal, sen sirke… Ne yapsak gene de denk olamayız birbirimize. Aşkından deli divane, harap olan prenses oracıkta kıyıvermiş canına. Narin bedeni yakılarak, külleri yeryüzünün bambaşka diyarlarına doğru savrulmuş. Küllerinin dokunduğu her toprak parçasından bir tutam yasemin çiçeği filizlenmiştir. Prensesin küllerinden döllenen tüm yasemin çiçekleri, gündüz açmayı reddederek sadece gece boyunca, ta ki şafak sökene dek koku verir, sonra da hüzünle sönerlermiş. Ne ki, bir zaman sonra Hintler bu çiçeğe “İlahi Umut” adını vermişler. Aşk kadar azametli olduğu için…”

Yasemin kokusunu yaşam alanlarınızın her yerinde hissetmek istiyorsanız; şimdi sizleri İtalyan besteci “Puccini”nin operası Turandot’un “Yasemin Çiçekleri” adlı şarkısını dinlerken “yasemin unutulmaz aşkların gerçeğidir” sözlerine kulak vermenizi, o özenle yaptığınız doğal sabunlarınızla yasemin kokusunun müthiş aşkını yaşamaya davet ediyoruz!

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…