(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Eğer hassas bir cilde sahipseniz, vücut bakımınız için çok seçici olmalısınız. Özellikle doğal yağlardan her daim faydalanmanız gerekmektedir. Kimyasallardan ise uzak durmanız gerektiği gibi.

Kendi vücut bakım yağınızı yapmanız için size yapımı kolay ve basit bir karışım paylaşıyorum. Gerekli olan malzemeler hepimizin mutfağında olan basit malzemelerdir. Bunlar karıştırmak için bir kap, mutfak mikseri yada çırpıcı ve mümkünse body butterı koymamız için bir kap.

hassas ciltler body butter tarifi

Uçucu yağlar hariç (Lavanta yağı) tüm yağları bir kase de toplayın ve benvari usulü karıştırarak eritin. Tüm yağlar sıvı hale geldikten sonra ısıtma işlemini tamamlayın.

Bu sırada uçucu yağlarımızı (Lavanta yağı) ekleyin ve karıştırmaya bir süre daha devam edin. Hafif soğuduktan sonra buzdolabında soğumaya bırakın. Yaklaşık 45 – 60 dakika sonra kontrol edin. Çok sert olmamak koşulu ile yağlar donduktan sonra buzdolabından çıkarın. Mikser yardımı ile bir kez daha karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra bir kaba koyun ve doğal nemlendiricinizin keyfini çıkarın.

hassas ciltler body butter tarifi

Shea Yağı (Karite Yağı, Shea Butter)

Güçlü bir nemlendirici, güneşin zararlı etkilerini karşı cildinizde bir bariyer oluşturur. Aynı zamanda cilt, topuk, doğum çatlaklarının tedavisine destek olduğu bilinir.

Kakao Yağı

Güçlü bir antioksidan ve nemlendirici. Shea butter ile iyi bir ikili. Cildinizin üzerinde bir katman oluşturarak cildinizin kurumasını engeller.

Hindistan Cevizi Yağı

Sabundan, cilt bakım ürünlerine kadar kullanım alanı saymakla bitmez. Saç diplerini onarıcı etkisinin yanında , saçlarınıza canlılık ve parlaklık verir. Tırnak, topuk bakımında vazgeçilmez doğal bir onarıcı aynı zamanda ciltte var olan izlere iyi geldiği bilinmektedir. Güçlü bir nemlendirici ve antioksidandır.

Badem Yağı

Bebek ciltleri dahil olmak üzere hassas ciltler için rahatlıkla kullanılabilir. Göz altı morluklarına iyi geldiği bilinir. Güçlü bir nemlendirici ve antioksidandır. Cilt tarafından çok hızlı emilir.

Jojoba Yağı

Cilde nem verir. İçeriğinde bol miktarda A ve B vitamini vardır. Mantar ve enfeksiyonlarla savaşır. Diğer yağlarla birlikte iyi bir ikili oluşturur. Jojoba yağının bilinen en önemli özellikleri ; ciltteki enfeksiyonlara iyi gelir, yaşlanma etkilerini yavaşlatıldığına inanılır, ciltteki yağ dengesini sağlar.

Lavanta Yağı

Lavanta yağı evde yapacağınız body butter için iyi bir tercihtir. Çünkü içeriğinde ki güçlü antioksidanlar cildinizi korur ve besler. Lavanta yağının eşşiz kokusu ise size aromaterapi sağlayıp rahatlamanıza yardımcı olur.

Comments are closed.