(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 150 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Avokado Mumu

 35,00 290,00

Avokado Mumu (Avocado Wax). El yapımı kozmetik üretimi içindir.

Temizle

Açıklama

INCI Adı: Persea Gratissima Oil & Hydrogenated Vegetable Oil (Non GM Soyabean Oil)

Avokado Mumu (Avocado Wax)

Avakado Mumu

Avakadonun kimyasal içermeyen bir hidrojenasyon işleminden geçirilerek mum yapısına getirilmesidir. Bu mum yapısının erime noktası 65 ° C derecedir. Bu maddenin kullanım alanı çok geniş olup cilt bakım ürünlerinden, saç maskelerine, doğal mum yapımından, araba yüzeyi parlatıcısına kadar birçok alanda kullanılabilir. Avakado mumunun krem ve losyonlarda tercih edilmesinin sebebi A ve D vitaminleri açısından zengin olması ve yapacağınız krem ya da maskelere kolaylıkla iyi bir kıvam vermesidir. Bu katımsı yumuşak kıvam cildinizin üzerine örterek diğer kimyasallarda olduğu gibi nefes almasını engellemez tam tersine dışarıdan gelen zararlara karşı korur.

Yapacağınız mumlarda güzel bir taşıyıcıdır, içerisine koyacağınız diğer esans yağlarla çok güzel harmanlanır.

Paraben, kısıtlanmış koruyucu, renklendirici içermez, genetiği değiştirilmiş ham maddelerden üretilmemiştir, ve hayvanlar üzerinde test edilmeyen vegan bir üründür bu nedenle güvenle kozmetik alanında kullanabilirsiniz. Bir diğer güzel yanı da glüten içermemesidir.

O da sıcaklığında çok sert olan avakado mumunu daha kolay eritebilmeniz ve reçetenize göre gramajını ayarlayabilmeniz için tane tane olan balmumlarını almanızda fayda vardır.  Tane tane paketlenmiş avakado mumları sizin işinizi çok daha kolay hale getirecektir.

Hoşunuza gidebilir…