(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Avokado Mumu – Avocado Wax

 160,00 1.200,00

Avokado Mumu (Avocado Wax). El yapımı kozmetik üretimi içindir.

INCI : Persea Gratissima Oil & Hydrogenated Vegetable Oil (Non GM Soyabean Oil)

Origin : Spain (İspanya), Italy (İtalya), France (Fransa)

CAS No : 8024-32-6  /  68334-28-1

Stok kodu: AVOCADOWAX Kategoriler: , ,

Açıklama

Avokado Mumu – Avocado Wax

Bir markete girdiğiniz zaman kişisel bakım reyonlarındaki ürünlere bakarsanız en çok göreceğiniz şeyler arasında avokado olacaktır. Özellikle son dönemlerde ülkemizde oldukça popüler hale gelen ve kişisel bakım rutinlerinin ayrılmaz bir parçası olan avokadoların tarihi ve kültürleri etkileyiş biçimleri de oldukça ilginçtir. Avokado Mumu – Avocado Wax.
Avokadonun tarihine ilişkin net bilgiler bulunmamakla beraber, ilk kullanım alanlarının İnka kadınlarının güzellik rutinleri olduğu bilinmektedir.

Avokado, Osmanlı döneminde de seçkinlerin tüketebildiği meyveler olarak anılmış o kültüre de dokunmuştur. Bu topraklara gelişinin Molla Kamil Efendi’nin Paris ziyareti sonrası gerçekleştiği bilinen dip notlar arasındadır.
Günümüzde ise avokadonun ana vatanı Orta Meksika tarafı olarak bilinmektedir. Ancak ülkemizde Akdeniz bölgesinde de yüksek kaliteli avokadolar yetişmektedir. Koyu yeşil ve sert kabuklu olan bu meyveden elde edilen yağ içerisinde oldukça zengin lifler barındırmaktadır. İçeriğinin %73’ü su olan avokadolar nemlendirme etkisiyle cildinizi rahatlatma açısından oldukça iyidirler. İçeriğinde bulunan linoleik ve leik asit sayesinde cildinizi çevre etkilerine karşı korur zararlı güneş ışınlarının süzülmesini sağlarlar. K vitaminleri sayesinde kan dolaşımını hızlandırarak genç cilt görünümünün kalıcılığını sağlarlar.

Özellikle kuruyan ve çatlayan ellerin bakım ve onarımı konusunda oldukça başarılı olduğu düşünülen avokado mumu, sabun yapımında kullanıldığında kurutmadan temizlik sağlayan harika bir kişisel bakım ürünü elde etmiş olursunuz. Aynı zamanda el ve yüz kremlerinde avokado mumu kullanıldığı zaman tüm gün nem dengesini sağlayan doğal içerikli bir nemlendiriciyle cilt korunmaya alınmış olur. Saç bakımında da oldukça önemli bir yere sahip olan avokado mumu ile saçların onarımı sağlanırken aynı zaman da hacim kazandırılmasını da sağlayabilirsiniz.

Parlak ve sert kabuğunun altında, yumuşacık faydalarını saklayan avokadonun doğal yollardan elde ettiğimiz mumu ile yüksek kalitede bir sabun yapım malzemesi elde etmiş olursunuz. Hem narince temizleyen, hem cildinizi neme doyuran hem de zamanda bir buz etkisi yaratıp durduran ve Sabunaria kalitesiyle sizlerle buluşacak avokado mumunı çok sevecek; krem, sabun ve banyo toplarında yeşil mucizelerle şahane vakit geçireceksiniz!

Hoşunuza gidebilir…