(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Beyaz Sabun Kokusu

 65,00 490,00

Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-BEYAZ Kategoriler: ,

Açıklama

BEYAZ SABUN KOKUSU – Doğal Sabunda esans seçimi? Doğal Sabun esansı nedir?

M.Ö. 6000’li yıllara dayanır beyaz sabun kokusunun geçmişi. Roma döneminde kendine özgü ferahlatan kokusu ile Roma kadınlarının en popüler temizlik aracı olmuştur. Aradan geçen sürelerde beden temizliği için süt, kum, bitki yağları ve yapraklar denense de hiçbiri beyaz sabun esansı yerini tutmamıştır. Soğuk proses doğal sabun yapıyorsanız her ayrıntıya dikkat etmek zorundasınız.Doğal sabun yapımı için doğru hammaddeleri seçmek ile başlar. Seçtiğiniz yağlara ve kullanım miktarına göre sabun hesap makinasından kostik ve su miktarını belirlemelisiniz. El ile hesap yapmanıza gerek kalmadan sabun hesap makinası size doğru miktarları verecektir. Aynı zamanda sabununuzun belirlenen kriterlere göre kalitesini gösterecektir.  En belirgin hatalar tartım ve sıcaklık ölçümlerinin düzgün yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Muhakkak sabun hammaddelerini formüle göre doğru tartmanız gerekmektedir. Her ne kadar doğru tartsanız da önemli bir doğal sabun malzemesi olan sabun esansını iyi seçmeniz gerekmektedir.

Uzun yıllardan beri doğal sabun üretiminin bize verdiği tecrübeye göre satışını yapmış olduğumuz CP esanslar doğal sabun yapımına uygundur. Çünkü doğru sabun esansını seçmezseniz karışımına eklediğiniz esans hızlı bir şekilde sabunlarınızı katılaştıracaktır. Daha karışımı kalıplara dökemeden sabununuz malasef çöp olacaktır.Düşük miktarda ki satışlarını yaptığımız gibi toptan sabun esansı (kokusu) ve sabun yağları satışlarımızda mevcuttur.

 

Geçmişten Geleceğe, Geleneksel Saf Sabun Kokusu…

Babaannelerimizin içinde sobası yanan, ibrikle su kaynattığı eski banyolarında kendi elleriyle ördükleri liflerle, içimizdeki çocuğun sevinciyle köpürtürdük beyaz sabunları biz… Biz çocukken banyo günümüz vardı, Pazar günleri annelerimiz banyo kazanlarını yakardı. Sıcacık suları kovalara doldurur, sırayla banyoya çağırırdı bizi. Beyaz sabun kokardık Pazar akşamları yatınca… Sıcacık sobamızın kenarında kururduk. Bununla beraber saçlarımız beyaz sabunun ferahlığıyla yumuşacık olur, ışıldardı. Ayrıca beyaz Sabun Kokusu kokardı çamaşırlarımız, evlerimiz, önlüklerimiz… Kusurlarımızı beyaz sabun kokusu örterdi.

Şimdi ne zaman o kokuyu duysak, babaannelerimizin saf kokusunu hatırlarız içimizde…

Geçmişimizin, hatıralarımızın, çocukluğumuzun kokusudur beyaz sabun… Enteresan bir zaaftır. Çekmecelerimize, gardıroplarımıza, yastık kılıflarımızın içine kadar her yerde o kokuyu kullanırız. Dolaptaki uzun zamandır kullanmadığımız giysilerimizin içine koyarız gizlice. Çantalarımızın, bavullarımızın içinden çıkar bazen de…

Teknolojinin gelişmesiyle çok farklı kişisel bakım ürünleri icat edildi. Ancak beyaz Sabun Kokusu, koku duyularımızı geçmişe götüren ve her zaman özel bir yere sahip olan bir koku olmuştur.

Doğal sabun esansı Beyaz Sabun Kokusu ile ellerimizi her yıkadığımızda banyodan yeni çıkmış ferahlığı duyarız. Günlük hayatımızın vazgeçilmez kokusudur Beyaz Sabun Kokusu… Geleneklerimiz, içimizdeki geçmişimizdir…

 

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…