(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Buğday Ruşeymi Ekstraktı – Wheat Germ Extract

 150,00 575,00

Buğday Ruşeyni Ekstraktı. Kozmetik üretimi içindir. Gliserin Bazlıdır. Suda Çözünür.
Inci name: Water, Glycerin, Triticum Vulgare Germ Extract, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Stok kodu: BDYEKS Kategoriler: , , ,

Açıklama

BUĞDAY RUŞEYMİ EKSTRAKTI

Buğday Ruşeymi Ekstraktı Nedir? Son zamanların liste başı ekstresi! “wheat germ” olarak da biliniyor. Doğanın altın sırlarından biri… Hatta 1000 ton buğdaydan sadece 1 kilo üretilebiliyor! Başka bir deyişle özleri özel işlemlerden geçirilerek Buğday Ruşeymi Ekstraktı oluşturuluyor. Bundan dolayı Doğal Ekstraktlar arasında çokça tercih ediliyor. Bu yüzden saç maskesi yapımı, cilt maskesi yapımı saç bakım ürünü yapımı onunla oluyor. Aynı zamanda losyon yapımı ve krem yapımı süreçlerinin baş tacı. Saçlar ve cilt için mucize etkileri var. Bununla birlikte şampuan yapımı ve cilt serumu süreçlerinin aranan ekstresi. İşte Bitkisel Ekstraktlar içinde en sevdiğimiz buğday ruşeyni ve ekstresi ile ilgili bilinmeyenler…

Buğday Ruşeymi Nedir? Buğday Ruşeymi Ekstresi nedir?

-Öncelikle buğday ruşeymi buğdayın tohumu çimlenmeye başlar. Bu sırada oluşan yeni hücrelerin bir kısmı ruşeyme dönüşür. Başka bir deyişle Buğday Ruşeymi Ekstresi, buğdayın çimlenme sürecinde elde edilir.

-Aynı zamanda buğday ruşeymi ciddi protein, magnezyum ve mineral içerir. Üstelik E, A, B1, B6 ve en önemlisi de folik asit bakımından da oldukça zengindir. Saçların hızlı uzaması ve parlaması için kullanılır. Bu yüzden şampuan yapımı, saç bakım ürünü yapımı ve saç maskesi yapımı için kullanılır.

-Potasyum, çinko selenyum gibi mineral içerir. Çünkü cilt için hücre yenilemesine destek olur. Cilt serumu yapımı ve cilt maskesi yapımı için doğal içeriklidir.

-Bu yüzden cilt sağlığında önemli bir yeri olduğu düşünülmektedir. Özellikle yüksek protein kalitesine sahiptir. Krem ve losyon yapımı aşamalarında bolca kullanılmaktadır. Kısacası Omega 3, Omega 6 ve Omega 9 yağ asitleri içerir.

-Buğday Ruşeymi Ekstraktı güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Bunun yanında bu antioksidanların sayesinde yaşlanmayı engelleyici olduğu düşünülmektedir.

-Cilt için doğal bir yapılandırıcıdır. Doğal Ekstraktlar içindedir. Lakin fitosteroller açısından oldukça zengindir.

-Son olarak cilt ve saçlar için yenileyici olarak kullanılabildiği düşünülmektedir.

Buğday Ruşeymi Ekstresi saymakla bitiremeyeceğimiz faydaları vardır. Bu yüzden Bitkisel Ekstraktlar arasında çok tercih edilir. Aynı zamanda temiz içeriklidir.  Buğday Ruşeymi Ekstraktı güvenle kullanılabilir. Bu yüzden cilt serumu yapımı, şampuan yapımı, krem yapımı, losyon yapımı aşamalarınızın gözbebeği olacaktır. Bundan dolayı Doğal Ekstraktlar listesindedir. Bununla birlikte saç bakım ürünü yapımı, cilt maskesi yapımı ve saç maskesi yapımı için tercih edilmektedir. Bu yüzden Buğday Ruşeymi Ekstresini stoklarınıza eklemekte acele etmelisiniz.

Ek bilgi

Kaç kg

100 gr, 250 gr, 500 gr

Hoşunuza gidebilir…