(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 350 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Defne Esansı

 22,00 165,00

Daphne fragrance. Sabun üretimi içindir.

Temizle
Stok kodu: ESANS-DEFNE Kategoriler: ,

Açıklama

DEFNE ESANSI

Daphne fragrance.

Dünya Çapında Ün Yapmış Ölümsüzlük Kokusu…

Bazı evlerde sıradışı türden koku duyarsınız. Bu entresan koku sizde farklı bir merak uyandırır. Duyduğunuz koku sizde inanılmaz bir rahatlık hissi yaratır. Oraya her gittiğinizde aynı kokuyu ararsınız. Temizliğin bir başka ferahlığıdır bu koku. Küçücük bir sabundan gelen, sizi bambaşka diyarlara götüren o şahane hisleri tekrar tekrar yaşamak istersiniz. Ruhunuzu, bedeninizi temizlerken beyninizin içini de boşaltırsınız.

Sade, alçak gönüllü ancak lüks bir kokudur Defne Esansı. Ülkemizde Akdeniz defnesi ismiyle de anılır. Yapraklarının uzunluğu 4 ila 8cm. arasındadır. Kendine has aroması Akdeniz iklimi kokar. Dört mevsim yeşil kalmasıyla bilinir defne ağaçları. Keskin kokusu ile dillerden düşmemesi ile tanınır.

Mitoloji sayfalarında “Ölümsüzlük Otu” diye geçer. Hem rahatlatan, hem de mutluluk veren kokusu, diğer pek çok özellikleriyle en sevilen bitki kokularının başında gelir.

Apollon’un Kutsal Ağacı Efsanesi

Yunan Mitolojisi’ne göre defne yaprağının oluşumu ile ilgili bu efsanenin geçtiği yer, Harbiye’dir. O zamanlardan bu yana kazanılan zaferler defne dalı ile ödüllendirilir. Rivayete göre bugün hala Defne’nin gözyaşları Harbiye’de şelaleler meydana getirmektedir.

Bu inanılmaz efsaneye şöyle bir göz atalım…

“Zeus’un oğlu Işık Tanrısı Apollon, ırmak kenarında genç ve güzel bir kız görür. Bu eşsiz güzelin adı Daphne (Defne)’dir. Apollon onunla konuşmak ister. Fakat Defne, Işık Tanrısı’ndan kaçmaya başlar. O kaçar, Apollon kovalar bir taraftan da “kaçma seni seviyorum” diye bağırır. Defne ise korkuya kapılır ve kaçmaya devam eder. Apollon’a gelince, bu güzel periyi mutlaka yakalamak istemektedir. Aralarındaki mesafe gittikçe kısalır ve bir an gelir ki Defne, Apollon’un nefesini saçlarının arasında duyar. Artık kurtuluş imkanı kalmadığını anlayan Defne, birden durur ve ayağı ile toprağı kazıyarak şöyle bağırır: “Ey toprak ana, beni ört, beni sakla, beni koru.” Bu içten yalvarış üzerine Defne organlarının ağırlaştığını, odunlaştığını hisseder. Göğsünü gri bir kabuk kaplar, kokulu saçları yapraklara dönüşür, kolları dallar halinde uzar, körpe ayakları kök olup toprağın derinliklerine dalar, bir defne ağacı oluverir.

Bu manzara karşısında şaşıran Apollon, Defne’nin ağaç oluşunu hayret ve üzüntü ile seyreder. Sonra da sarılır ve sert kabukları altında hala çarpmakta olan kalbinin sesini duyar ve şöyle seslenir: “Defne, bundan sonra sen, Apollon’un kutsal ağacı olacaksın. O solmayan ve dökülmeyen yaprakların, başımın çelengi olacak. Değerli kahramanlar, savaşlarda zafere ulaşanlar, hep senin yapraklarınla alınlarını süsleyecekler. Şarkılarda, şiirlerde adımız yanyana geçecek.” Bu tatlı sözler üzerine Defne, dallarını eğerek Apollon’u saygı ile selamlar.”

Dalları tarih boyunca barışı temsil eden, kokusu dünya çapında ün yapmış, yenilmez erkeklerin gücünü pekiştiren, taze defne yapraklarının kokusu hiç şüphesiz yaptığınız sabunlarınıza güç katacak. Keskin kokusu ve özü sizi tarihin o eski sayfalarına götürecek.

Tazeliği ve canlılığı ile banyolarınıza zarif ve zengin bir hava estirecek. Yaptığınız hediyelere özgün bir anlam katacak.

Günün tazeliğini cildinizde Defne Esansı ile hissedecek, bambaşka hayallerde Defne’nin Efsanesini siz de yaşayacaksınız.

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…