(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Deniz Tuzu

 6,00 14,00

Doğal deniz tuzu. Sabun ve peeling yapımı için.

Stok kodu: DENIZTUZ Kategoriler: , , ,

Açıklama

DENİZ TUZU

Uzak denizlerden gelen güzellik sırları…  Hepimiz biliyoruz ki; hayatımızda kutsal bir yönü olan yegane mineral kaynağımız tuz, yaşamımız için şart! Yaşayan tüm organizmaların en önemli besin kaynaklarından biri olan yeşil, kırmızı, sarı ve gri renge sahip olabilen, 14 binden fazla kullanım alanı olan doğal tuzların kozmetik sanayide de çok önemli bir yere sahip olduğu şüphesiz!

Tatile giderken pırıl pırıl uçsuz bucaksız masmavi deniz kenarlarında üstü kapalı ya da açık sığ, çok büyük özel havuzlar görürüz. İşte buralarda tuzlu su depolanarak güneşin ve rüzgarın da etkisiyle buharlaştırılır. Buharlaşan sudan geriye kalan madde Deniz Tuzu’dur. Deniz Tuzu’nu toplama işlemi her yaz sonu yapılır. Deniz ve okyanuslar çok büyük alanlar kaplayan tuzlu sulardan oluşur. Deniz Tuzu işlenmemiş olduğu için mineral bakımından oldukça zengindir. Dünyamızın %70’ini kaplayan denizin havasını solumak, bizlere verdiği nimetlerden yararlanmak hiç şüphesiz harika bir duygudur.

Güzelliğimiz için ihtiyacımız olan doğal mineraller de Deniz Tuzu’nun içinde bulunur. Çok daha iyi görünen bir cilt hepimizin hakkıdır… Cilt bakımı için oldukça sık kullanılan Deniz Tuzu’nun içinde potasyum, sülfür, magnezyum, demir, klorit bulunur. Bu durum da cildimizin toksinlerden arındırılmasına, beslenmesine, temizlenmesine yardımcı olur.

Saçlarımızın çok fazla uzamaması da sıkça bizi düşündüren bir konudur. Deniz Tuzu tam da bunun için saçlarımızın uzamasını destelemek için son derece faydalıdır. En azından haftada 2 kez, saç derisine 10 dakika Deniz Tuzu ile 1 ay boyunca yapılan masajın sonuçları bizi mutlu edecektir.

Deniz Tuzu ile yapılan peelingler, Deniz Tuzu’nun içinde bulunan parçacıklar sayesinde cildimizdeki kötü tabakayı arındırmak için idealdir. Tabi Deniz Tuzu peeling’ini sadece yüzümüzde değil, tüm vücudumuzda da aynı şekilde kullanabiliriz. Sıcacık banyo suyumuza eklediğimiz Deniz Tuzu’da cildimizde istediğimiz canlılığı yakalamamıza olanak verecektir. Yoğun ve yorucu bir günün sonunda ılık bir su içine eklediğimiz Deniz Tuzlu ayak banyomuz da keyfimize keyif katıp, yorgunluğumuzun bir nebze azalmasına yardımcı olacaktır.

Binlerce yıldır kullanılan uğruna savaşlar yapılan altın değerinde olan Deniz Tuzu, Roma İmparatorluğu’nun önemli bir gelir kaynağı olup, savaş zamanlarında tuza zam yapılarak gerekli para kazanılırdı. Barış zamanlarında tuzun fiyatı ucuzlatılarak fakir halkın tuzsuz kalmaması sağlanırdı.

Efsanelerden dinlere, göçlerden savaşlara tarih boyunca çok önemli bir güzellik maddesi olan her alanda kullanılabilen Deniz Tuzu’nu stoklarınıza büyük bir rahatlıkla ekleyebilir, banyolarınızda kullandığınız güzellik malzemeleri yanında başınızın tacı yapabilirsiniz!

 

Deniz Tuzu ile tarifler

 


Ek bilgi

Kaç kg

50 gr, 150 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…