(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Himalaya Tuzu

 9,00 15,00

Doğal pembe himalaya tuzu (Pink Himalayan Salt). Sabun ve peeling yapımı için.

Stok kodu: HIMTUZ Kategoriler: , , ,

Açıklama

HİMALAYA TUZU – Pink Himalayan Salt

Himayalalardan Gelen Pembe Mucize… “Himalaya Tuzu” yaklaşık 250 milyon yıl önce oluşan dünen önemli kristal tuz yataklarından biridir. Himalaya Tuzu bir tür Kaya Tuzu’dur. Mineral bakımından zengin, kimyasal içermeyen, doğal tuz olduğu bilinmektedir. Kaya Tuzu’nun büyük bir kısmı sodyum klorürdür. içeriğinde magnezyum, kalsiyum, demir, çinko, potasyum, bakır gibi mineraller çok az da olsa bulunmaktadır.

Efsanelere göre; “Yunanistan’lı Büyük İskender III. Alexander The Great savaş sırasında, oluşumu asırlar süren kristal yapıya sahip mağaralara sığındılar. Tuz mağarasına sığınan, yorgun atlar ve askerlerde kısa sürede ve beklenenin ötesinde iyileşmeler görüldü. Büyük İskender bu olaydan sonra mağaranın maden olarak işletmesini emretti. Bundan sonra bu pembe kristal tuz para birimi gibi işlem görmeye başladı ve değerlendi. Avrupa, Asya ve Orta Doğu’da da askerlere ödeme tuz olarak yapılmaya başlandı. “

Himalaya Tuzu Asya kıtasında Hindistan’dan Çin’e kadar uzanan bölgelerde çıkarılmaktadır. Eski çağlarda deniz olan bu bölgede, zamanla yeryüzünde ki değişmelerden dolayı kara parçasına dönüşmüş ve tabanında bugün “Malaya Tuzu” olarak bilinen tuz kristallerini bırakmıştır. İçeriğinde yer alan 84 mineral ile doğal yöntemlerle detoks sağlar. Aynı zamanda vücudunuzda ki fazla elektriği alır ve cildinize hidratasyon aşılar.

Himalaya TuzuSon zamanlarda çok tercih edilen tuz seçeneklerinden biri  pembe ve turuncu arasında rengiyle, tuz değirmenlerinde öğütülerek oldukça kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Pembe Himalaya Tuzu’nu diğer tuzlardan ayıran en önemli özelliği ise demir ve oksit oranının diğer tuzlara göre çok daha fazla olmasıdır. Zaten pembe renkli oluşunun sebebi içindeki demir oksitden kaynaklıdır.

Özellikle banyo da Himalaya Tuzu ile hazırlamış olduğunuz karışımlar cildiniz tarafından içeriğinde ki mineralleri emecektir. Ayak bakımı içinde pembe Himalaya Tuzu’nun eşsiz besleyici minerallerini kullanabilirsiniz. Tek başına kullanabileceğiniz gibi rafine edilmemiş Deniz Tuzu ve Kaya Tuzu ile de bir karışım hazırlayabilirsiniz. Burada önemli olan nokta, rafine edilmemiş Himalaya Tuzu kullanımından geçmektedir.

Pakistan’ın dağlarındaki el değmemiş noktalarından elde edilen, bütün dünyada tüketilen, sofra tuzu gibi işlenmiş olmayan, deniz tuzu gibi kirli olmayan, farklı kullanım alanlarıyla harikalar yaratan, sabun, banyo topu yapımı, peeling ve scrup uygulamalarınızda da kullanabileceğiniz alternatifler arasında olan Himalaya Tuzu’nun ilginç içeriği ile uygun malzemeler seçerek vücudunuzu rahatlatabilir, cildinizde de istediğiniz canlığı yakalayabilirsiniz.

İşte şimdi, anlatmakla bitmez pembe mucizeyi yapacağınız en keyifli ve eğlenceli sabunlarınız, banyo toplarınız, peeling’leriniz, scrup’larınız ile tanıştırmanın tam zamanı!

 

Himalaya Tuzu ile tarifler

 


Ek bilgi

Kaç kg

50 gr, 150 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…