(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Sabun Boyası -Koyu Gri

 22,00 70,00

Doğal sabun sedef (mika) boyası. Doğal sabunlarınızı renklendirin.

Açıklama

 Mika Boyalar Nedir?

Mica, ışıltılı bir tozdur. Dolayısıyla “doğanın ışıltısı” olarak adlandırılmaktadır. Renkler beyazdan mora kadar 34 e yakın farklı silikat minerallerini temsil eder. Aynı zamanda sedef boya olarakta adlandırılmaktadır. Mika elde etmek için silikat mineralleri taştan özel bir yöntem ile çıkarılmaktadır. Daha sonra kullanım amacına göre boyutlandırılması gerekmektedir. Böylelikle çeşitli boyutlara sahip inte toz haline getirilir. Doğal kökenli olduğu için doğal ve organik kozmetik hammaddeleri listesinde tercih edilmektedir. Sedef boyaların kozmetikte kullanımı farklılık göstermekle beraber doğal sabun üretiminde, erit dök sabun üretiminde ve krem yapımında sıklıkla tercih edilmektedir.

Mika tozu nasıl renlendirilir?

Mika doğal mineralden üretilmektedir. Ancak sentetik olarak laboratuvar ortamında da yapılmaktadır. Doğal versiyonları muskovit mineralinden üretilmektedir. Muskovit minerali aynı zamanda kuvars ile aynı ailedendir. Sentetik olanları floroflogopit adı verilen muskovit mineralinin laboratuvarda oluşturulan versiyonundan yapılmaktadır. Fakat doğal yöntem ile sentetik yöntem arasında biraz farklılıklar olmaktadır. Sentetik mika daha yüksek saflığa sahiptir ve renk koyu ve kararlıdır. Genellikle ruj ve göz farı uygulamarında tercih edilir. Doğal mika da renk skalası elde edilebilmesi için doğal oksitler ile kaplanmaktadır. Böylelikle daha canlı renkler oluşturulmaktadır.

Mika Boyanın Kozmetikte Kullanımı

Kozmetik üreticileri üretimini yaptıkları cilt bakım ürünlerine parlaklık ve ışıltı versin diye mica color kullanmaktadır. Ancak mika ile pigment boya karıştırılmaktadır. Aralarında ki fark sedef boya doğal bir ışıltıya sahip iken pigmentler daha mat boyalardır. Ne var ki sedef boya başta doğal sabun üretimi olmak üzere bir çok cilt bakım ürününde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle;

 • Doğal sabun üretimi
 • Erit dök sabun üretimi
 • Dudak balsamı ve ruj
 • Krem yapımı
 • Vücut ve saç parıltısı ürünlerinde
 • Göz Farı
 • Tırnak cilası
 • Temel
 • Göz Kalemi
 • Banyo topları
 • Vücut peelingleri
 • Maskara imalatında tercih edilmektedir.

 

 

 

SABUN BOYASI – KOYU GRİ

Doğal sabun sedef (mika) boyası. Son Yılların En Trend Rengiyle Modern Banyolar… Doğal sabun, banyo tuzları, banyo toplarının son zamanlarda en trend rengidir Koyu Gri Sabun Boyası! Açık gri ile kıyaslandığı zaman çok daha cesur ve kült görünen, siyah renk gibi dramatik olmayan, modern banyoların antrasit rengi, zamansız bir estetik anlayışıdır sedef Koyu Gri Sabun Boyası…

Yalın ve dingin etkisiyle banyoların tarz bir görünüme sahip olmasını sağlayan Koyu Gri Sabun Boyası kullanılarak yapılan asil şıklığıyla gösterişli doğal sabunlar; hiç şüphesiz banyolarınızdaki konfor ve modern ruhun atmosferi olacaktır. Her birini ince ince tasarladığınız özgün sabunlarınıza huzur veren konfor dengesini sağlayacak Koyu Gri Sabun Boyası; sadeliğin en güzelini yaşam alanlarınıza yansıtacaktır.

Banyolarınızın stilini zenginleştirmek için hiç şüphe etmeden kullanabileceğiniz Koyu Gri Sabun Boyası; en sevdiklerinize, dostlarınıza ve arkadaş çevrenize verdiğiniz hediyelerinizde kalite kokacak, tarzınızı satışlarınızda da hissettirecektir.

Sabun boyalarında en tercih edilen renklerden biri olan gri; gözümüzün en rahat algıladığı renk olarak bilinir. Yavaşlığı ve ciddiyeti temsil eder. Diplomatik, ağır bir renk olarak anılır. Becerikli ellerden çıkan Koyu Gri Sabun Boyası ile hazırlanmış bir sabun tek başına yıldız olacaktır. Uygun aksesuar ve dekoratif objeler ile beslendiğindeyse banyolarınızda harika uyumlar yakalamanızı sağlayacaktır.

Günümüzün yenilikçi tasarımlarına açık olmamız gerekliliğini artık kabul ettik! Yaptığımız ürünlerde değişik temaları yakalamak, değişik alternatiflerle damgasını vuracak ürünler hazırlamak hepimizin isteğidir. Her şeyin olduğu gibi doğal sabun renklerinin de bir modası var! Göze batan tasarımların, ilham veren pozitif etki yaptığını da asla unutmamamız gerekir. Tabi ki renklerin hayatımızdaki yeri tartışılmaz… Koyu Gri Sabun Boyası işte tam da bu yüzden sabun dünyasının son trend renklerinden biridir.

Aslında gri renk deyince aklımıza beton ve metal rengi aklımıza gelir. Bu çağrışımdan dolayı banyo dekorasyonlarında endüstriyel bir etki yarattığıyla bilinir. Gri rengin hakim olduğu bir banyoda Koyu Gri Sabun Boyası ile yapılmış doğal bir sabun parlak aksamlı sabunluk ile süslendiğinde daha zengin ve lüks bir banyo dekorasyonunu ortaya çıkacaktır.

Tarafsızlığın, uzlaşmanın, kararsızlığın, gözlemciliğin gizemli görünüşü Koyu Gri Sabun Boyası sakin ve huzurlu etkisiyle hediyelerinizin ve satışlarınızın resmi ancak göz alıcı detayı olacaktır!

Koyu gri mika sabun boyası

Ek bilgi

Kaç kg

10 gr, 20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…