(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Gül Esansı

 55,00 390,00

Rose Fragrance. Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-GUL Kategoriler: ,

Açıklama

GÜL ESANSI Rose Fragrance.

Gül yapraklı bir küvette, gül kokusu eşliğinde yapılan romantik banyolar…

Çoğumuzun bakım ritüelinde önemli bir yeri olan gül, ten ile birleştiğinde hafifliği ile hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Sabun kokularının en hafiflerinden biridir gül kokusu. Hepimizin favorisidir. Banyolarımızda yaşadığımız keyfin sembolüdür. Elimizi, yüzümüzü her yıkadığımızda en keyifli gül bahçelerinde yaptığımız gezintidir. “Çiçeklerin Kraliçesi” olan gül ferahlığın, temizliğin, hijyenin de kraliçesidir.

Türk gülü, Bulgar gülü, yabani gül… Birçok çeşidi vardır gül kokusunun. Tarihi insanlık tarihinden önce başlar. Eski medeniyetlerde gül spiritüel ve dini törenlerde kullanıldığı için Hıristiyanlığın ilk dönemlerinde kullanımı yasaklanmıştır. Ancak daha sonraları Hristiyanlar da gülü kutsal simgelerine dahil etmişlerdir. Hatta kırmızı gül Hz. İsa’nın kanı ile özdeştiririlip, Hz. Meyrem’e “dikensiz gül” adı verilmiştir.

Sık sık gül suyu ile banyo yapan, gülü çok seven İmparatoriçe Josephine zamanında gül kokusu popüler olmuştur. İmparatoriçe “Malmaison Bahçeleri” olarak da bilinen gül bahçelerini kurdu. Napolyon eşinin gül merakını destekliyordu. Bu yüzden uzak diyarlara açılan kaptanlarından yeni gül türleri bulmalarını istemiştir. Gelen yeni gül fideleri koleksiyondaki çeşitleri çoğaltmıştır. Napolyon zamanında 16 yıl boyunca masrafları imparotoriçe tarafından karşılanan bahçelerde 250 farklı gül türü yetiştirilmiştir.

Gül yapraklarıyla dolu bir küvette, gül kokuları eşliğinde banyo yapmanın keyfini kim yaşamak istemez ki? Gül kokusu romantizmdir. En güzel aşkların, en önemli hediyesidir. Sizde İmparator Josephine gibi sık sık gül kokuları eşliğinde banyo yapmayı seviyor, cildinizi önemsiyorsanız Gül Esansı’nın bu ruhunu hemen yaşamalısınız!

Arzu, heves ve gururu temsil eden turuncu renkli gül kokulu sabunlardan, arkadaşlık, önemseme, neşeyi temsil eden sarı renkli gül kokulu sabunlara… Tatlılık, teşekkür, mutluluk, imrenme, incelik temsili pembe renkli gül kokulu sabunlardan… Aşk, saygı, cesaret, tutku, takdir, tebrikler için kullandığımız kırmızı renkli gül kokulu sabunlara… Saflık, sır, saygı, masumiyet, değerlilik timsali beyaz gül kokulu, özenle yaptığınız mis gibi sabunlarınızda Gül Esansı’nı büyük bir rahatlıkla kullanabilir, iş arkadaşlarınıza, çalışanlarınıza, arkadaş ve dostlarınıza, misafirlerinize büyük bir mutlulukla hediye edebilirsiniz!

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…