(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Sabun Boyası – Zümrüt Yeşili

 22,00 70,00

Zümrüt yeşili rengi doğal sabun sedef (mika) boyası. Doğal sabunlarınızı renklendirin.

Açıklama

 Mika Boyalar Nedir?

Tarihte ilk bilinen zümrüt madenleri Mısır’da keşfedilmiş, “Kleopatra’nın Madenleri” olarak kayda alınmıştır. Kaynaklara göre ; “Osmanlı İmparatorluğu zamanında pek çok padişah, zümrüdü uğur getirdiğine inandıkları için kılıçlarında ve saray objelerinde kullanmışlardı. Enerji dünyasında zümrüdün aşk enerjisi verdiği söylenir. Ayrıca, Merkür gezegenin kutsal taşıdır. Zümrüt yeşili sedef boyanın içeriğinde bulunan mika tozu ürünlere parlaklık ve canlılık vermektedir. Zümrüt yeşili mika boyayı doğal sabun ve erit dök sabun boyası olarak üretimde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda banyo topu ve banyo tuzu üretimi içinde uygundur. Peki mika boya nedir? Neden bu kadar parlaktır? Mica, ışıltılı bir tozdur. Dolayısıyla “doğanın ışıltısı” olarak adlandırılmaktadır. Mika elde etmek için silikat mineralleri taştan çıkarılmaktadır. Daha sonra kullanım amacına göre boyutlandırılmaktadır. Böylelikle çeşitli boyutlara sahip inte toz haline getirilir. Doğal kökenli olduğu için doğal kozmetik hammaddeleri listesinde tercih edilmektedir. Sedef boyaların kozmetikte kullanımı farklılık göstermekle beraber doğal sabun üretiminde, erit dök sabun üretiminde ve krem yapımında sıklıkla tercih edilmektedir.

Mika tozu nasıl renlendirilir?

Mika doğal mineralden üretilmektedir. Ancak sentetik olarak laboratuvar ortamında da yapılmaktadır. Doğal versiyonları muskovit mineralinden üretilmektedir. Muskovit minerali aynı zamanda kuvars ile aynı ailedendir. Sentetik olanları floroflogopit adı verilen muskovit mineralinin laboratuvarda oluşturulan versiyonundan yapılmaktadır. Fakat doğal yöntem ile sentetik yöntem arasında biraz farklılıklar olmaktadır. Sentetik mika daha yüksek saflığa sahiptir ve renk koyu ve kararlıdır. Genellikle ruj ve göz farı uygulamarında tercih edilir. Doğal mika da renk skalası elde edilebilmesi için doğal oksitler ile kaplanmaktadır. Böylelikle daha canlı renkler oluşturulmaktadır.

Mika Boyanın Kozmetikte Kullanımı

Kozmetik üreticileri üretimini yaptıkları cilt bakım ürünlerine parlaklık ve ışıltı versin diye mica color kullanmaktadır. Ancak mika ile pigment boya karıştırılmaktadır. Bununla beraber aralarında ki fark sedef boya doğal bir ışıltıya sahip iken pigmentler daha mat boyalardır. Ne var ki sedef boya başta doğal sabun üretimi olmak üzere bir çok cilt bakım ürününde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle;

Toptan sedef (mika) boya satışları için lütfen iletişime geçiniz. ((0543) 923 1370)

 

 

 

 

yeşil mika sabun boyası

Ek bilgi

Kaç kg

10 gr, 20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…