(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Kristal Mentol – Crystal Menthol

 110,00 750,00

Kristal mentol (Menthol Crystals). Kozmetik üretimi içindir.

Stok kodu: KRMENT01 Kategoriler: , , ,

Açıklama

Kristal Mentol

Menta Advensis bitkisinin içindeki botanik salgı bezlerinden doğal olarak üretilir. Genel olarak Nane Otu bitkisinden natural olarak damıtma yöntemiyle elde edilir. Doğal olarak damıtılmadan önce genellikle soğuk sıkım yöntemi  ile bitkiden yağı sıkılır daha sonra damıtılır. Yabani nane, çin nanesi, tarla nanesi genellikle doğal yağ elde etmek için kullanılan nane çeşitleridir. Damıtma işleminden sonra soğuk işleme tabi tutulan yani dondurulan nanenin doğal yağından kristaller oluşturularak naturel Kristal Menthol elde edilir.

Oda sıcaklığında doğal olarak elde edilen Kristaller katı kırılgan satensi yüzeyde renksiz ama bazen beyaz renkte ve fiziksel yapıdadır. Balmumuna da benzer.

Aroma terapinin neredeyse olmazsa olmazlarındandır. Hepimiz biliriz ki doğal yoldan elde edilmiş mentol kokusu hele birde burun yoluyla solunduğu zaman, nefes yollarını rahatlatır. Ferahlık verir. Bu aynı zamanda duygusal olarak da kişiyi rahatlatır. Solunurken boğazda oluşan dolgunluk hissinide rahatlatır. Zaten bu nedenle nefes alışınız ferahlar. Bu bizim günlük hayatla barışık olmamızı,olaylara daha geniş açıdan bakmamızı tetikler. 

Kozmetik olarak doğal yağların içinde yada natural yoldan elde edilmiş el yapımı sabunlar içindeki Mentol, dolaylı olarak tenle temasta  serinlik hissi ile birlikte ferahlık ve rahatlama hissi verir. Yukarıda da konusunu etmiştik zaten solunduğunda solunum yollarında da ferahlık sağladığından kullanan kişiye rahatlık verir. Tendeki verdiği serinlik aynı zamanda yangı hissini alır. Buda bize net bir ten verir. Parlaklık,sağlıklı görünüm,denge sağlar.

Saçlarınıza uyguladığınız doğal yağların içine birkaç damla mentol kristal damlatırsanız yada doğal el yapımı sabunlarınızı tercih ederken mentol kristalli  seçerseniz, Mentol saçlarda yağ üretimini düzenler. Her türlü kirleticilerden ve yağ artıklarından saçlı deriyi ve saç tanelerini temizler. 

Kristal Mentol direkt olarak kullanılmaz. Mutlaka taşıyıcı doğal yağlar içinde kullanmanızı öneriyoruz.

Cilt bakımı için: 1 yemek kaşığı doğal Hindistan cevizi yağı ,  ½ çay kaşığı kristal mentol , 15 damla biberiye yağı. Bu karışımla makyaj temizliğinden sonra 1-2 damla kadar avuç içine alıp parmak uçları ile ovuşturarak vücut sıcaklığına getirin daha sonra göz altları, kaz ayakları yanak ve dudak çizgilerine masaj yapın.

Vücut bakımı için: 1 kahve fincanı doğal Hindistan cevizi yağı içine ½ çay kaşığı kristal mentol, 15 damla narenciye yağlarından birisi. Bu karışımı tüm vücuda  duş sonrası uygulayabilirsiniz.

 

Kristal Mentol ile tarifler

 


Ek bilgi

Kaç kg

50 gr, 100 gr, 250 gr, 500 gr

Hoşunuza gidebilir…