(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Lime Yağı – Lime Oil

 135,00 1.000,00

Lime Esansiyel Yağı (Lime Essential Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Citrus Aurantifolia Peel

Distilasyon Yöntemi İle ELde Edilmiştir.

Origin : Mexico (Meksika)

CAS No : 90063-52-8

Lime esansiyel yağında bulunan antibakteriyel özellikler, sivilcelere veya akneye neden olabilecek bakterileri azaltabilir. cildinizin temiz ve berrak kalmasına etki olabilir.

Açıklama

LIME YAĞI

Lime Essential Oil

Doğal Sabunların Vazgeçilmez Tercihi Misket Limonu Yağı…

Küçük bir yeşil limonun kokusuyla, oldukça güçlü aromasıyla, sıradan olmayan görüntüsüyle, bu kadar asil olabileceği kimin aklına gelebilir ki? Yaz aylarının, muhteşem tatillerinin vazgeçilmez kokteyllerinden tanıdığımız, hem C vitamini hem de antioksidan deposu bu harika turunçgil bitkisi için tabi ki de anlatacak çok şey var…

Uzun zamandır kozmetik sektöründe kullanılıyor Lime Yağı… İlk olarak bu limonun nerede ortaya çıktığı bilinmiyor. Meksika ve Kolombiya’dan ithal getirildiği ilk Hindistan, Çin, Myanmar da yetiştiği tahmin ediliyor. Halk arasında “misket limonu” olarak anılmakta. Normal bir limona göre fark edilir şekilde küçük, sulu ve içinde çekirdek bulunmuyor. Bergamota benzeyen bir ağacı var.

Misket limonunun kabuklarından soğuk sıkım yöntemi ile elde ediliyor Lime Yağı… Cilde ve vücuda çok fazla faydası var. Spa’ların vazgeçilmezi… Aromaterapide ferahlatıcı ve uyarıcı kokuları nedeniyle zihnin uyarılması ve doğal bir detoks olarak sıklıkla kullanılıyor. Kozmetikte çok uzun yıllardır kullanılan Lime Yağı; özellikle doğal sabun yapımında çok tercih ediliyor. Bunun yanı sıra krem, şampuan, losyon, dudak balmlarınında aranan ismi olarak göz dolduruyor!

Eski Mısır’da insanların bedenlerindeki ve evlerindeki kötü kokuları gidermek için kullandıkları lime meyvesinin birçok özelliği var. Lime meyvesi; flavonoidler, flavonlar, triterpenoid ve limonoid gibi çok güçlü fitokimyasalların konsantre bir dozunu içeriyor. Cilde güzellik ve parlaklık katan, tüketici dostu, kaliteli Lime Yağı kullanılarak yapılmış bir doğal sabun, besleyici özelliğiyle cildin canlı görünmesini sağlar. Lime Yağı kullanılarak yıkanmış bir saç ışıltısıyla göz doldurur.

Güzellik ve bakım deyince; hiç düşünmeden tercih edebileceğiniz, özellikle doğal sabunların efsane bitkisel mucizesi Lime Yağı’nı listelerinize ekleyebilir, stoklarımızdan bulabilirsiniz.

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…