(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Limon Esansı

 65,00 490,00

Lemon Fragrance. Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-LIMON Kategoriler: ,

Açıklama

LİMON ESANSI

Lemon Fragrance.

Limon Kokulu Yolculuklara…

Limon deyince aklımıza baş döndürücü, mükemmel bir koku gelir. Doğanın bizlere sunduğu en önemli nimetlerdendir. Akşamları balkona çıktığımızda mis gibi, tazecik limon kokuları eşlik eder, ılık bir rüzgarın ardından… Eğer güneşin ışıkları bir şeylerin içine hapsolabilseydi, bu şey limon olurdu belki de! Akdeniz akşamlarının o karşı koyulmaz güneşli iklimini anımsatır. Fethiye’deki limon bahçelerinden elinizi uzatıp dalından kopardığınız taptaze limonu içinize çekmek gibi… Pazarda küçücük bir küfenin içinde sırtında sarı sarı limonları taşıyan çocuğun yüzündeki gülümseme gibi…

Filmlerde seyrederiz limonu. Büyük davetlerde en güzel kristal bardakların kenarındaki köşesindeki süsü olup bazen güldürür; Züğürt Ağa’nın zenginliğinden, yoksulluğuna geçişindeki kullandığı tepsisinde ağlatır limon. Her şekle, her sınıfa girer. Aydınlığı çağrıştırır… Rusya’da hiç yetişmediği için, lüks yaşamın en önemli unsurlarındandır limon. Varlık, hakimiyet göstergesidir. Bir Rus sarı renkli ve ekşi bir limon yiyorsa, halkın gözünde zengindir, prestijlidir… Kasvetli, bulutlu ve soğuk bir atmosferin hakim olduğu yerlerdeki insanların koklayıp ta içine çektikleri ışığı, güneşi, aydınlığıdır. Bir de limon çiçekleri açmaya başladığında tanırız limonun Tanrısal gücünü. Havanın kalitesini arttıran, arındıran o eşsiz büyülü kokudur limon kokusu!

Narenciye türünün en kullanılan türlerinden biri olan limonun kokusundan bu kadar bahsedip de; Limon Esansı’nın eşsiz büyüsünden bahsetmemek mümkün mü? Doğadan gelen en güzel özlerin, yaptığınız Limon Esanslı sabunlarla buluştuğu o anın keyfi anlatmakla bitmez! Limon Esansı’nı tüm ürünlerinizde gözünüz kapalı kullanabilirsiniz. Taze limon kokusunun verdiği rahatlık, hiç şüphesiz kaliteli seçimleriniz ile birleştiğinde banyolarınızın en ferah tazeliği olacaktır.

Limon yıl boyunca büyümeyi sürdüren, küçük bir ağacın meyvesidir. “ekşi portakal” ya da “turunç” olarak bilinir. Halk dilinde “cıcık”, “zıvrak”, “suluzırtlak” diye de anılmaktadır. Kuzeydoğu Hindistan’a özgü çiçekli bitki “Rutaceae” ailesinden, küçük yaprak dökmeyen ağaç türüdür. M.S. 7. yy’da limon önce İran’da, daha sonraysa Irak ve Mısır’da tarımı yapılır hale gelmiştir.

Limonun hoş kokulu aromasının yanı sıra; havadaki kötü kokuyu temizlediği bilinir. Kozmetik sektöründe birçok alanda kullanılır. Güzellik ve bakımı seven bizler hayatımızın her alanında limonu listelerimize eklemişizdir. Eskiden saçlarımıza jöle yerine limon sürdüğümüz de bildiğimiz bir gerçektir. Yüksek miktarda C vitamini, potasyum, magnezyum, folik asit ve lif içerir. Saçların ışıl ışıl parlamasına yardımcı olur. Mineral bakımından da zengindir. Japon bilim adamlarına göre de limon kokusunu her gün içine çekmek, konsantrasyonun artmasını sağlıyor, zihinsel aktivitelerin daha iyi çalışmasına sebep olmaktadır. Bizden söylemesi…

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…