(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Nane Yağı – Mint Oil

 80,00 325,00

Nane yağı (Mint Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Mentha Piperita

Origin : Turkey (Türkiye)

CAS No : 8006-90-4

Üretim Metodu / Method of Production : (Distillation) Distilasyon

Stok kodu: NANE01 Kategoriler: , ,

Açıklama

Nane asırlardır hem geleneksel tıbbi uygulamalar da  hem de modern tıbbi uygulamalarda sıkça kullanılan bir bitki olmuştur. Yetmemiştir gıda, kozmetik sektörü de nane bitkisinden çokça faydalanmıştır. Nanenin bitkisinin aromatik kokulu yapraklarından elde edilen nane yağı içeriğinde A ve C vitaminleri, omega-3 yağ asitleri, demir, magnezyum, kalsiyum, mineraller, potasyum, manganez ve bakır içerir. Bu zengin içerik özellikle cilt bakımında nane yağını kullananlara güçlü özellikler vermektedir.

Bu özelliklerin başında nane yağı cildinize ferahlık verir, vücudunuzda ki günün gerginliğini hafifletir, size mentollü kokusuyla tazelik sağlar. Ayrıca solmuş, rengi gitmiş cildinizi besleyerek parlaklık ve ışıltısını kazanmasına yardımcı olur. Yüz temizleyici doğal bakım ürünlerinde nane yağının etkinliğini kullanabilirsiniz.

Doğal sabun yapımında nane yağı sıkça kullanılan bir aromatik yağdır. Toplam sabunda kullanılan hammaddelerin %1-3 aralığında nane yağı kullanmanız gerekmektedir.

Nane yağı pahalı bir yağdır ve ne yazık ki orjinallerini bulmak zordur. İyi ve saf kalitede nane yağı kullanmadığınız taktirde istenilen etkiye ulaşmanız uzak olacaktır.

 

Nane Yağı ile tarifler

 


Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml

Hoşunuza gidebilir…