(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Portakal Esansı

 65,00 490,00

Portakal Esansı (Orange Fragrance). Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-PORTAKAL Kategoriler: ,

Açıklama

PORTAKAL ESANSI – Doğal Sabunda esans seçimi? Doğal Sabun esansı nedir?

Portakal esansı, portakal ile özleştirmek istediğiniz sabun ve cilt bakım ürünleri için kullanılmak üzere üretilmiştir. Portakalın o mis kokusunu yoğun bir şekilde hissedeceğiniz esansımızı tanıtmadan önce esans seçimi ile ilgili birkaç konuya değinmemiz gerekmektedir. Soğuk proses doğal sabun yapıyorsanız her ayrıntıya dikkat etmek zorundasınız.Doğal sabun yapımı için doğru hammaddeleri seçmek ile başlar. Seçtiğiniz yağlara ve kullanım miktarına göre sabun hesap makinasından kostik ve su miktarını belirlemelisiniz. El ile hesap yapmanıza gerek kalmadan sabun hesap makinası size doğru miktarları verecektir. Aynı zamanda sabununuzun belirlenen kriterlere göre kalitesini gösterecektir.  En belirgin hatalar tartım ve sıcaklık ölçümlerinin düzgün yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Muhakkak sabun hammaddelerini formüle göre doğru tartmanız gerekmektedir. Her ne kadar doğru tartsanız da önemli bir doğal sabun malzemesi olan sabun esansını iyi seçmeniz gerekmektedir. Uzun yıllardan beri doğal sabun üretiminin bize verdiği tecrübeye göre satışını yapmış olduğumuz CP esanslar doğal sabun yapımına uygundur. Çünkü doğru sabun esansını seçmezseniz karışımına eklediğiniz esans hızlı bir şekilde sabunlarınızı katılaştıracaktır. Daha karışımı kalıplara dökemeden sabununuz malasef çöp olacaktır.

Düşük miktarda ki satışlarını yaptığımız gibi toptan sabun esansı (kokusu) ve sabun yağları satışlarımızda mevcuttur.

Orange Fragrance – Turunçgiller Kralı Portakalın Eşsiz Kokusu…

Algıladığımız her koku beynimizde özel bir kodlamayla, koku belleğimize arşivlenmektedir. Bunun sonucunda tek bir kokunun algılanmasıyla zihnimizde birçok görüntü ve anı canlanabilmektedir. 24 saat çalışan ve asla kapatılamayan tek duyumuz kokudur. Hal böyle olunca yaptığımız doğal ürünlerimizde koku seçimlerimiz çok önemlidir.

Eskilerde odun sobasının üzerinde evlerin mis gibi kokması için portakal kabukları konulurdu. Soba yandıkça buram buram portakal kokusu sarardı her yeri, her köşeyi… Portakal kokusu belki de evrenin bizlere sunmuş olduğu en özel ve etkileyici kokularından biridir. Bu nedenle her zaman yoğun hislerimizin kaynağıdır. Dinamik, enerji dolu bir yaşam kokusudur.

Türk topraklarına ilk kez Portekiz’den geldiği için “Portekiz meyvesi” olarak da anılan portakal ülkemizde en çok Adana, Mersin gibi Akdeniz kıyılarında yetişen portakal, Turunçgiller ailesinin en önemli çeşididir. Başta C vitamini olmak üzere içinde birçok vitamin ve faydalı mineraller bulunmaktadır.

Özellikle esans dünyasının uçsuz bucaksız seçenekleri bizi bazı zamanlarda zorlar. Kokusunu bilmediğimiz ya da anısını yaşamadığımız bir esans yeri geldiğinde bizler için hiçbir şey ifade etmez. Yaptığımız ürünlerin kokusu banyolarınızın baş tacı olacaktır.

 

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…