(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Portakal Esansı

 55,00 390,00

Portakal Esansı (Orange Fragrance). Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-PORTAKAL Kategoriler: ,

Açıklama

PORTAKAL ESANSI

Orange Fragrance

Turunçgiller Kralı Portakalın Eşsiz Kokusu…

Algıladığımız her koku beynimizde özel bir kodlamayla, koku belleğimize arşivlenmektedir. Bunun sonucunda tek bir kokunun algılanmasıyla zihnimizde birçok görüntü ve anı canlanabilmektedir. 24 saat çalışan ve asla kapatılamayan tek duyumuz kokudur. Hal böyle olunca yaptığımız doğal ürünlerimizde koku seçimlerimiz çok önemlidir.

Eskilerde odun sobasının üzerinde evlerin mis gibi kokması için portakal kabukları konulurdu. Soba yandıkça buram buram portakal kokusu sarardı her yeri, her köşeyi… Portakal kokusu belki de evrenin bizlere sunmuş olduğu en özel ve etkileyici kokularından biridir. Bu nedenle her zaman yoğun hislerimizin kaynağıdır. Dinamik, enerji dolu bir yaşam kokusudur.

Türk topraklarına ilk kez Portekiz’den geldiği için “Portekiz meyvesi” olarak da anılan portakal ülkemizde en çok Adana, Mersin gibi Akdeniz kıyılarında yetişen portakal, Turunçgiller ailesinin en önemli çeşididir. Başta C vitamini olmak üzere içinde birçok vitamin ve faydalı mineraller bulunur.

Her ne kadar portakal Portekiz’den geldi desek de; Almanlara portakalı Osmanlı’lar tanıtmışlardır. Hatta bu konu ile ilgili yaptığımız araştırmaya göre; “Osmanlı heyeti kasaba halkına, yaklaşık 200 yıllık geçmişi olan karnavallarında portakal atma geleneğini kazandırmıştır. O tarihlerde portakal almanlar tarafından bilinen bir meyve değildi, memleketten getirdikleri portakalları karnaval sırasında pencereden geçit yapmakta olan korteje atan Türkler, ilerleyen yıllarda Almanların bunu gelenek haline getirmesine ön ayak olmuşlardır.”

Özellikle esans dünyasının uçsuz bucaksız seçenekleri bizi bazı zamanlarda zorlar. Kokusunu bilmediğimiz ya da anısını yaşamadığımız bir esans yeri geldiğinde bizler için hiçbir şey ifade etmez. Yaptığımız ürünlerin kokusu banyolarınızın baş tacı olacaktır.

Bu yüzden sizlere büyük bir güvenle önereceğimiz kaliteli Portakal Esansı’nı binbir zahmetle yaptığınız sabunlarınızda hiç düşünmeden kullanmanızı, stoklarınıza ve listelerinize hemen eklemenizi tavsiye ediyoruz!

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…