(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Sabun Boyası – Kırmızı

 22,00 70,00

Doğal sabun sedef (mika) boyası. Doğal sabunlarınızı renklendirin.

Açıklama

 Mika Boyalar Nedir?

Mica, ışıltılı bir tozdur. Dolayısıyla “doğanın ışıltısı” olarak adlandırılmaktadır. Renkler beyazdan mora kadar 34 e yakın farklı silikat minerallerini temsil eder. Aynı zamanda sedef boya olarakta adlandırılmaktadır. Mika elde etmek için silikat mineralleri taştan özel bir yöntem ile çıkarılmaktadır. Daha sonra kullanım amacına göre boyutlandırılması gerekmektedir. Böylelikle çeşitli boyutlara sahip inte toz haline getirilir. Doğal kökenli olduğu için doğal ve organik kozmetik hammaddeleri listesinde tercih edilmektedir. Sedef boyaların kozmetikte kullanımı farklılık göstermekle beraber doğal sabun üretiminde, erit dök sabun üretiminde ve krem yapımında sıklıkla tercih edilmektedir.

Mika tozu nasıl renlendirilir?

Mika doğal mineralden üretilmektedir. Ancak sentetik olarak laboratuvar ortamında da yapılmaktadır. Doğal versiyonları muskovit mineralinden üretilmektedir. Muskovit minerali aynı zamanda kuvars ile aynı ailedendir. Sentetik olanları floroflogopit adı verilen muskovit mineralinin laboratuvarda oluşturulan versiyonundan yapılmaktadır. Fakat doğal yöntem ile sentetik yöntem arasında biraz farklılıklar olmaktadır. Sentetik mika daha yüksek saflığa sahiptir ve renk koyu ve kararlıdır. Genellikle ruj ve göz farı uygulamarında tercih edilir. Doğal mika da renk skalası elde edilebilmesi için doğal oksitler ile kaplanmaktadır. Böylelikle daha canlı renkler oluşturulmaktadır.

Mika Boyanın Kozmetikte Kullanımı

Kozmetik üreticileri üretimini yaptıkları cilt bakım ürünlerine parlaklık ve ışıltı versin diye mica color kullanmaktadır. Ancak mika ile pigment boya karıştırılmaktadır. Aralarında ki fark sedef boya doğal bir ışıltıya sahip iken pigmentler daha mat boyalardır. Ne var ki sedef boya başta doğal sabun üretimi olmak üzere bir çok cilt bakım ürününde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle;

 • Doğal sabun üretimi
 • Erit dök sabun üretimi
 • Dudak balsamı ve ruj
 • Krem yapımı
 • Vücut ve saç parıltısı ürünlerinde
 • Göz Farı
 • Tırnak cilası
 • Temel
 • Göz Kalemi
 • Banyo topları
 • Vücut peelingleri
 • Maskara imalatında tercih edilmektedir.

 

 

 

SABUN BOYASI – KIRMIZI

Doğal sabun sedef (mika) boyası. Tutku, Enerji ve Harekete Geçişin Rengi… Yaptığınız sabunlarda boya seçimi, doğal sabunun kalitesini arttırmak yanında, estetik görünümü içinde çok büyük bir etkendir. Seçim yaptığınız boya ile kullandığınız esansında uyumlu olması değişik alternatifleri seven sizler için; dikkat edilmesi gereken faktörler arasındadır. Örneğin Gül Esansı ile sedef Kırmızı Sabun Boyası iyi bir seçim olabilir.

İyi bir sabun tasarımı göze ve ruha iyi gelmelidir. Yaptığınız creatif sabun tasarımlarında duyuların hepsine hitap etme konusu ön plana çıktığında, koku ve estetik görünüm canlı renklerle mümkün olabilir. Kırmızı Sabun Boyası bu aşamada sabun yapan sizler tarafından çok kullanılan bir seçenektir.

Kırmızı ister koyu renk olsun, ister açık bir ton olsun; tamamen yoğun bir tutku hissi yaratan bir renktir. Görsel olarak çok çekicidir. Gurur ve gücü sembolize eder. Bunun yanı sıra kırmızının aşkın ve tutkunun olduğunu da biliriz. Kırmızı Sabun Boyası kullanılarak hazırlanmış doğal bir sabun mutluluğu temsil eder. En uyarıcı renk kabul edilmesinden dolayı; kışkırtıcı, canlandırıcı ve heyecan verici bir etki yaratır. Sıcak bir renk olmasından dolayı banyo dekorasyonlarında baskınlık yaratarak, dikkat çeker. Kırmızı Fengshui’deki ateş elementi rengidir.

Banyolarınızda aydınlatma lambalarının altında duran Kırmızı Sabun Boyası ile tasarlanmış sık bir doğal sabun, hiç şüphesiz sıcaklığı ve pozitifliği ile çok dikkat çekecektir. Banyo tasarımlarda banyo görselliğine neşe katmak için sıkça kullanılan Kırmızı Sabun Boyası rengin estetikliğini ve çarpıcılığını oldukça ön plana çıkararak sizlere farklı bir doyum yaşatır.

Günümüz sabun modasının da sarsılmaz, geçmişten gelen rengidir kırmızı renkli sabunlar… İhtişam, cesaret ve görkem göstergesidir.

Efsanelerden mitolojiye çok eski bir geçmişi vardır kırmızı rengin… Ruh ve cesaretle ilişkilendirildiğinden dolayı Roma savaşçılarının kıyafetleri kırmızı olması, Antik Roma düğünlerinde gelinlerin doğurganlığın ve sevginin sembolü kırmızı bir şal takıyor olmaları, eski bir Çin geleneği olarak; düğünlerde gelinlerin kırmızı gelinlik giymesi, kırmızı renkli fener taşınması, kırmızının servet, neşe ve mutluluk rengi olduğunun göstergesidir.

Siz de kırmızı rengin servet getirdiğine, cesaretine ve aşkına inananlardansanız; yaptığınız ürünlerin Kırmızı Sabun Boyası ile dikkat çekip, olması gerektiği yerde olmasını istiyorsanız; listelerinize sedef Kırmızı Sabun Boyasını hemen eklemelisiniz!

kırmızı mika boya

Ek bilgi

Kaç kg

10 gr, 20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…