(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Shea Butter (Organic) – Karite Yağı (Organik)

 220,00 800,00

Organik içerikli Shea Yağı. Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI: Butyrospermum Parkii Butter

Açıklama

 ..Organik soğuk sıkım karite yağı (shea butter)

Organic Shea Butter / Raw Shea Butter

Shea yağı problemli ciltler tarafından en çok tercih edilen yağlardan biridir. Shea yağının kökeni ise Afrika’da yetişen shea ağacının fındığıdır. Afrikalı kadınlar toplanan shea fındıkları kurutulur. Sıkım teknikleri ile macun kıvamına getirilir. Shea yağını elde edilmiş olur. Elde edilen shea yağı çikolata yapımında kullanılan shea yağının çikolatada bıraktığı etkinin tatlılığı kadar, cildimize de tatlı dokunuşunu unutmamak gerekir. Shea yağı çok hoş kokulu, nemlendirme etkisi yüksek ancak ciltte kalıntı bırakmadan kadifemsi his veren şahane bir yağdır. Bu nedenle kozmetik alanında kullanıma oldukça uygundur.

Özellikle yaz aylarında hızla su kaybedişimiz, tenimizi yakan güneş, denizden çıktıktan sonra kalan deniz tuzunu kavurarak bizleri selamlayan imbat rüzgarıyla cildimizin başı hep dertte olduğunda yardımımıza koşar. Kışın ise soğuktan çatlayan eller, nem azlığının yarattığı kuruluk hissi ile cildimiz en hassas dönemini yaşadığında yine yanımızdadır. Bir de üstüne kimyasal tehlikelerle dolu cildimizi daha da olumsuz etkileyen kozmetik ürünleri eklenince cilt problemleri kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle yaz-kış kullandığımız ürünlerin nem dengesini bozmayacak türden doğal içerikli olması büyük önem arz etmektedir. Bu noktada shea yağı hemen yardımımıza koşacaktır. Losyon, sabun, krem şekline kolaylıkla dönüştürebileceğimiz şahane bir onarıcıdır. İçerisinde bulunan yüksek kolajen sayesinde özellikle göz civarındaki çizgilerde özellikle losyona dönüştürülmüş hali ütü etkisi yaratacaktır. Bir diğer en çok bilinen etkisi ise selülitlere yaptığı dokunuştur. Shea özlü yağınızla şahane hoş kokulu bir sabun yapıp kullandığınız zaman sonuçlar şaşırtıcı olacaktır.

Cilt ürünlerinde en başta nemi sağlamak ve daha birçok mucize yaratmak amacıyla kullanılmasının yanı sıra kadifemsi yapısı sayesinde saçlarda da çok hoş bir his bırakır. Cansız görünen ve şekil vermesi zor saçları nazikçe onarırken hacim de sağlamaktadır.

Size bir sır verelim: tüm bu faydaların tam olarak elde edilmesi ancak yağın doğal olmasıyla sağlanabilir. Kullandığınız her üründen alacağınız verim, ürünün kalitesi ile yakından ilgilidir. Kalite ve doğallığı sizlerle buluşturan ise Sabunaria’nın ta kendisidir!

 

 

Ek bilgi

Kaç kg

250 gr, 500 gr, 1 kg

Hoşunuza gidebilir…