(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Yeşil Çay Esansı

 55,00 390,00

Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-YESIL Kategoriler: ,

Açıklama

YEŞİL ÇAY ESANSI

Enerjik, sportif doğaya özlem duyanların kokusu…

Diyet yapanlar bilir; spor yaptıktan sonra mis gibi kokan sabun kokularıyla duştan sonra içilen bir yeşil çay; kokusunun verdiği güçle bize kaybettiğimiz enerji ve motivasyonu tekrar geri verir. Yeşil çayın eşsiz kokusu ile hayatın en güzle anılarını tekrar tekrar yaşar, yaşamın bizlere verdiği nimetlere şükrederiz. Güzellik ve bakımın, ışıltının sesidir yeşil çay kokusu. Büyülü yemyeşil bir ormanda gezinti, toprağın en güzel verimi, ağaçların köklerinden gelen büyüdür.

Bazı dokümanlar ve efsaneler yeşil çayın tarihini M.Ö 5000’li yıllara kadar götürüyor ancak bunların çoğu tartışmalı bir nitelik taşıyor. Dünya çapında kabul gören çay efsanesi ise milattan önce 2700’lü yıllarda yaşamış olan Çin İmparatoru Shen Nung’a dayandırılıyor…

Yeşil çay, “Camellia Sinensis” yapraklarından elde edilen çaydır. Aynı bitkiden elde edilen siyah çay için yapraklar yavaş yavaş kurutulur, yeşil çay ise yaprakların toplanır toplanmaz kavrulup hızla kurutulması ile elde edilir.

Kozmetik sektöründe yapılan ürünlerde uzun süredir kullanılan yeşil çay için yıllardır yapılan araştırmalar, yeşil çayın cilt için sayısız faydalara sahip olduğunu ortaya çıkarmıştır. Siyah çaya oranla daha az kafein oranına sahip olması ve daha az işlem görerek ortaya çıkması yeşil çay yararları arasında gösterilebilir. Antioksidan zengini olan yeşil çay içeriğindeki enzimler, amino asitler, polifenoller ile cilde sağladığı faydalar oldukça fazladır. Ayrıca B vitamini, magnezyum, folik asit ve potasyum bakımından zengin bir bitkidir. Sahip olduğu mineral ve vitaminler cildi güzelleştirmeye yardımcı olur.

Faydaları bir yana dursun; Yeşil Çay Esansı ile yapılmış bir sabunun kokusu doğallık özlemiyle yanıp tutuştuğumuz bu dönemde saflık ve sadeliğimizin sembolü olacaktır. Banyolarımızda Yeşil Çay Esansı ile yapılmış ürünler, özellikle de sabun kokuları bizlere yaşamın mutluluğunu geri verecek, istediğimiz o taze, güzel anılara tekrar dönmemizi sağlayacaktır.

Siz de doğa kokusunun o muhteşem taze ışıltısını ve hayatı bizler gibi olumlamayı seviyorsanız; Yeşil Çay Esansı’nı listelerinize ekleyebilir, online satışlarınızda büyük bir güvenle kullanabilirsiniz…

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…