(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Acai Berry Yağı – Acai Berry Oil

 365,00 2.900,00

Soğuk pres Acai Berry Yağı (Cold Pressed Acai Berry Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Euterpe Oleracea Fruit

Origin : Amazonian Rainforest (Amazon Yağmur Ormanları) ,Brazil (Brezilya)

CAS No : 861902-11-6

Stok kodu: ACAIBERRY Kategoriler: , , , ,

Açıklama

ACAI BERRY YAĞI

Cold Pressed Acai Berry Oil

Brezilya’nın Yağmur Ormanlarından Çıkan Acai Üzümü Efsanesi…

Her birimiz özümüzde doğadan gelen bir varlığız ve doğanın bir parçasıyız. Kadın ya da erkek hepimiz güzel ve iyi görünen bir cilde sahip olmak isteriz. Gerçek yaşamımız olan doğa ile güzelliği yakalamak, kalıcı ve vücudumuz için en iyi olanı bulmak olacaktır. Hangimiz kötü hatta hasarlı, hasta bir cilde sahip olmak için kozmetik ürünlerine yüksek miktarlarda ödeme yapmak isteriz ki? Aksine yaptığımız doğal ürünlerin içeriğini, içimize sinerek kullanmak isteriz. Hedef güzelleşmek olunca bunu da ancak doğa ile birlikte yakalayabileceğimizi hepimiz biliyoruz!

İşte tam da bu aşamada, doğanın bize sunduğu güzellik iksiri “Acai Berry Yağı” diyoruz sizlere!

“Tıpkı el değmemiş bir ormanın derinliklerindeki çiçekler gibi ışıldayacak cildiniz! O çiçeklerin rengini, ışıltısını hatta kokusunu teninizde taşıyabileceksiniz”

Güney Amerika yağmur ormanlarında yetişmekte olan Acai meyvesi aslında bir çeşit çekirdekli, sert böğürtlene benzeyen bir üzümdür. Acai üzümleri yani kullanılan diğer adıyla Acai Berry, koyu mor renktedir. Acai Berry Yağı vücut kremi, krem, şampuan, losyon, sabun, dudak balmı gibi birçok doğal ürün yapım malzemesi olarak kullanılır. Acai Berry’nin herhangi bir meyveye göre eşsiz bir besin profili ve yüksek yağ oranı, düşük şeker içeriği vardır. A, B, C, E vitamini ve kalsiyum kaynağıdır. İçinde bolca mineral vardır. En önemli özelliği koyu mor renginden gelen antioksidanlardır. Bu özellikler de cildimize istediğimiz o eşsiz parlaklığı ve nemi verir.

Brezilya halkının anlattığı efsaneye göre; “Eski zamanlarda bir Amazon kabilesi şefi bütün yeni doğan bebeklerin kurban edilmesini hüküm vermiş. Şefin bu kararı vermesinin altında yatan neden, çok kuru geçen bir sezondan sonra yaşanılan yiyecek kıtlığıymış. Eldeki yiyecek ile kabile insanları zar zor yaşıyorlarmış. Şef insanlarının yaşaması için bu zor kararı vermek zorunda kalmış. Ancak Şefin kızı da doğum yapmış ve aynı hüküm onu bebeği için de geçerli olmuş. Bebeği elinden alınıp, kurban edilmiş. Şefin kızı kaybettiği bebeği için yas tutarken, bir gece ağlayan bir bebek sesi duymuş ve sesin geldiği yere doğru gidip, ağlayan bebeği aramış. Ertesi sabah kabile insanları şefin kızını aramaya çıkmışlar. Kızın cansız bedenini, üzerinde bir sürü meyve olan bir palmiye ağacının yanında bulmuşlar. Meyveler o kadar çokmuş ki kıtlık sona ermiş ve şefin hükmü kalkmış, kabile bu ağaca şefin kızı IACA onuruna isim takmışlar. İşte ACAI adı şefin kızının adının tersinden okunmasından geliyor”

Dünya çapında çok ilgi gören Acai Berry, dünya otoritelerine göre besin değeri nedeniyle “süper meyve” olarak anılmaktadır. Özellikle omega 3, omega 6, omega 9, demir, potasyum, fosfor içerir. Yüksek lif kaynağıdır. Yağmur ormanlarından gelen bu içerikler, tabi ki cildimizin de ihtiyacı olan birçok içeriği barındırır.

Acai Berry Yağı’nı hiç şüphesiz, aklınızda soru işareti olmadan kullandığınız malzemelerinize ekleyebilir, gönül rahatlığıyla doğal ürünlerinizi yaparken kullanabilirsiniz…

Acai Berry Yağı ile tarifler

 


Hoşunuza gidebilir…