(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Acı Kurabiye Esansı

 65,00 490,00

Acı Kurabiye Esansı. Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-ACKUR-1 Kategoriler: ,

Açıklama

ACI KURABİYE ESANSI

Birçok özel günde, doğum günlerinde imdadımıza koşan tarçınlı kurabiyeyi nasıl da severiz. Acıya benzer kokusu iştah kabartır. Başka bir deyişle kokusundan büyüleniriz diyebiliriz. Çat kapı gelen misafirlere çayın yanında ikram ettiğimiz harika bir lezzettir. Şipşak hızıyla hazırlanır. Üstelik kahvelerimizin yanında çok uyumludur. Sabun Esansı olarak da çok tercih ederiz kokusunu. Krem için esans ve Losyon yapımı esansı olarak da çokça kullanılır.  Bundan dolayı abur cuburdan vazgeçmeyen çocuklarımız Acı badem esansıyla banyolarda şenlenir. Kısacası böyle bir koku tam da mükemmel bir mutluluğun kokusu olabilir.

Beynimiz esans kullanıldığında nasıl etkilenir?

Öncelikle kokuların beynimiz üzerindeki gücünü hepimiz biliyoruz. Lakin kokular sadece beynimizi etkilemiyor. Beş duyu organımızı da etkiliyor. Bu yüzden psikolog Charles Spence yemek yerken duyularımız nasıl etkileniyor? konusuna şöyle demiş: “Yiyeceğin çıtırdaması, paketin çıkarttığı gürültü, kaşığın tabağın üzerinde çıkarttığı ses ve hatta yemek yerken dinlediğimiz müzik. Bazıları diğerlerinden daha çok olsa da, tüm sesler yeme deneyimimizi etkiliyor” diyor.

Bununla birlikte acı kurabiye kokusu bizleri nasıl etkiliyor? Şimdi düşünelim: Öncelikle tarçının muhteşem kokusuyla büyüleniyoruz. Bununla birlikte kurabiyeyi zaten seviyoruz. Fırından yeni çıkmış acı tatlı kokusunda hayat buluyoruz. Hatta duyularımızı harekete geçiriyor. Başka bir deyişle beynimizin övgü merkezini çalıştırıyor. Sabun Esansı kullanımında da bu böyledir. Özellikle yaptığımız ürünler kokusuyla beynimizin övgü merkezini harekete geçirirler.

Neden doğal ürünlerimizi yaparken koku kullanırız?

Özellikle kokular beyin olarak da bildiğimiz limbik sistemimize işlenir. Yalnız bu beyin bölgemizdir. Ancak bu bölge duyuların düzenlenmesinde önemli rol oynar. Bu yüzden kokular duyularla doğrudan bağlantılıdır. Aynı zamanda bu kokuların duyularımızı harekete geçirmesini kolaylaştırır. Krem için esans kullandığımızı düşünelim. Bununla birlikte formülümüz kokuya duyarlı olmalıdır. Çünkü yapılan ürünün en önemli bölümü kokusudur. Kimse kötü kokulu bir kremi cildine sürmek istemez. Bu yüzden şampuan, doğal sabun, losyon veya kozmetik ürünleri için de bu böyledir.

Acı Kurabiye Esansı nasıl kokar?

Son olarak kullandığımız Sabun Esansı kaliteli olmalıdır. Kalitesiyle kendini göstermesi gerekir. Çünkü kalitesiz ve merdiven altı bir ürün kullanılmaması gerekir. Üstelik kokusuyla yaptığımız ürünü de bozar. Bu nedenle bu konu Krem için esans ve Losyon yapımı esansı içinde çok önemlidir. Bunun yanında kullandığımız esanslar seçimimizi belirler. Karakterimizi yansıtır. Sonuçta Sabunaria kalitesi ile tercih edeceğiniz esansımız satışlarınızı istediğiniz yöne götürecektir!

 

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…