(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 350 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Böğürtlen Esansı

 22,00 165,00

Sabun üretimi içindir.

Temizle
Stok kodu: ESANS-BOGURTLEN Kategoriler: ,

Açıklama

BÖĞÜRTLEN ESANSI

Romantik Bir Rüyanın Aromatik Kokusu…

Yaşantımızda birçok şey unutulsa da; akılda kalacak ve hafızalarda yer edecek olan kullandığımız kokularımızdır. Şüphesiz ki koku karakterin yansıması, çekiciliğin ve cazibenin sembolüdür. Kokular kişisel ifade tarzlarımızdır aslında.

Doğal yaşamın tüm hazzını içimizde hissettiğimiz şu günlerde; ormanlarda, yemyeşil çalılar arasında kendiliğinden yetişen böğürtlenin baştan çıkarıcı kokusu şüphesiz esans listelerinizde en baştaki yerini alacaktır. Doğanın canlılığı ve taze tadını alan, kokusuyla büyüleyici aromatik yapısı, rengi ile yakınlık hissi uyandıran, modern yaşamın sonsuz özgürlüğünü bizlere sunan Böğürtlen Esansı ile yapacağınız sabunlar ve saymakla bitmeyen ürünlerin keyfinize keyif katacağı şüphesizdir…

Yaz ayının en kahraman bitkilerinden biri olan böğürtlen rosaceae yani gülgiller familyasındadır. Fundalıklarda, çalılıklarda, bahçelerde ve yol kenarlarında yetişir. Antioksidan bakımından en yüksek 10 gıdadan biridir. Besleyici bileşenler bakımından zengindir. A, B1, B2, B3, B6, folik asit C, E, K vitaminleri içerir. Kalsiyum, magnezyum, fosfor, potasyum, ve çinko ile birlikte iyi bir aminoasit kaynağıdır. Liflidir. Zararlı kolestrol içermez.

Böğürtlen kokusunu, siyah ahududu ile karıştırmamak gerekir. Dünyanın pek çok yerinde farklı alt türlerine rastlanabilen böğürtlen çelik ve daldırma gibi pek çok yöntemle çoğaltılabilir, ancak esansı böğürtlen özünden yapılır. İlkbahar sonunda açan çiçekleri arıları kendilerine çeker ve bala koyu bir renk ve meyvemsi bir tat verir.

Romantik yaz rüyalarının tatlı duygularını uyandıran kokusudur Böğürtlen Esansı… Modern kadınların özgürlük temsilcisidir. Doğal sabunların banyolardaki özüdür. Mis kokusudur. Taze aroması sabunla birleştiğinde istediğimiz keyfi sunar. Yaptığınız ürünlerinizde aromatik yapısı farklı ambiyanslar yaratır.

Hiçbir insan müdahalesi olmadan dikenli çalılarda yetişen böğürtlenin özgür ruhu ile tanışabilir, yaşam alanlarınızda farklı bir hoş koku yaratabilirsiniz…

Böğürtlen Esansı’nın o keyifli tadı stoklarınızın neşesi olacak!

Ek bilgi

AğırlıkYok
Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…