(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Avocado Yağı (Katı) – Avocado Butter

 145,00 1.100,00

Katı Avokado yağı (Avocado Butter). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Persea Gratissima Oil & Hydrogenated Vegetable Oil & Tocopherol (1%)

Origin : Spain (İspanya)

CAS No : 8024-32-6 / 68334-28-1 / 52-02-9

Açıklama

Son yıllarda popülerliği oldukça artan avokadoyu genellikle salataların içinde veya püre haline getirip kahvaltılarda tüketmeye alıştık. Peki, avokado yağını daha önce denediniz mi ya da faydalarını biliyor musunuz?

Sağlıklı yaşam tutkunlarının eksik etmediği avokado; içeriğindeki yüksek düzeyde iyi yağ ve vitaminler sayesinde sizleri hem içten hem de dışarıdan cilt ve saç bakımınıza yardımcı olarak besler.

Oleik asit denilince aklınıza ilk zeytinyağı gelse de avokado yağı da aynı zeytinyağı gibi oleik asit içerir, neredeyse %70’i kalp dostu tekli doymamış yağ asiti olan oleik asit (omega-9) ‘tir. Ayrıca, yaklaşık %12’si doymuş yağ ve %13’ü çoklu doymamış yağdır. Bu özelliğiyle kozmetik ürünlerinin formüllerinde de tercih edilen en popüler yağ olmayı başarmıştır.

Avokado yağı, içeriğindeki A, C ve E vitaminleriyle cildi besleyerek ihtiyaç duyduğu nemi almasını sağlar, pürüzsüz güzelliğinizi ortaya çıkarır. Cildi nemlendirirken yağlı bir tabaka oluşturmadığı için de birçok nemlendirici kremin aksine ciltte yağlanmaya neden olmaz, bu nedenle yüzünüze parmak uçlarınıza aldığınız bir iki damla yağı gece yatmadan önce masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Eğer ki sildiniz solgun görünüyor ise doğal bir çözüm olan avokado yağı, içeriğindeki mineraller sayesinde cildinize parlaklık kazandıracak ve renk dengesine kavuşturarak bebeksi bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

Avakadonun katı haldeki bu formuna buradan ulaşabilirsin. Organik sıvı formda avakado istiyorsanız da lütfen linke tıklayınız.

Hoşunuza gidebilir…