(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 150 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Avokado Yağı

 14,00 92,00

Avokado yağı. Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

Temizle

Açıklama

INCI adı: Persea gratissima (Avocado) Oil

Avakado bitkisi Meksika’da Aztek kültürünün hüküm sürdüğü yıllardan beri var olduğu bilinmektedir. Yaklaşık 11000 yıllık bir geçmişe sahip olduğu bilinen avokado bir çok amaçla o yıllarda sıkça kullanılmıştır. Özellik o dönemlerde yaşayan uygarlıklar gıda olarak tüketse de cilt bakım ürünü olarak ta meyvenin besleyici özellikleriniden faydalanmışlardır. Geçmiş dönemlerde iyileştirici ve yenileyici olarak adlandırılan avakado bu ismi içeriğinin zenginliğinden almaktadır.

Avakado yağı (avocado oil) vitamin A, B, B2, E içermekle beraber aynı zamanda cildi yatıştıran, besleyen ve yumuşaklık veren yağ asitleri ile donatılmıştır. Özellikle çevresel etkenlerden dolayı kuruyan, çatlayan ciltlerin üzerinde mükemmel sonuçlar vermektedir. Cildinizin üzerinde bir katman oluşturarak güneşin zararlı etkilerini hafifletir. Aynı zamanda olgun ciltleri besler, elastikiyetini arttırır, cildinizi zamanın etkilerine karşı korumaya alır.

Güneş yanıklarında cildin rahatlamasına yardım eder, çabuk kırılan tırnaklarınızı besler ve güçlendirir. Saç derisine masaj yaptığınızda saç köklerini canlandırır, saç derisini nemlendirir. Etkileri saymakla bitmeyen avakado yağının en doğal halini stoklarımızda bulabilirsiniz.

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…