(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Gliserin – Glycerin

 60,00 550,00

Bitkisel gliserin. Sabun, şampuan ve kozmetik üretimi içindir.

INCI: Glycerin
CAS No: 56-81-5

Stok kodu: GLIS01 Kategoriler: , ,

Açıklama

Gliserin (Glycerin) nedir?

Genel olarak ilk bakışta kokusuz, şeffafımsı ve kalın bir sıvıdır. Gliserin tüm doğal lipitlerde bulunan ve nemlendirici özelliği yüksek olan bir bileşendir. Bununla beraber yumuşatıcı madde olarak kullanıldığı gibi farmasötik ve tatlandırıcı olarakta sıklıkla kullanılmaktadır. Gliserin, trigliseritlerin sabunlaştırılması, hidrolizi ve transesterifikasyonu yoluyla üretilir. Bitkisel gliserin, soya fasulyesi, hurma yağı ve hindistancevizi yağından elde edilmektedir. Ayrıca petrol ve hayvansal bazlı gliserinlerde bulunmaktadır. Higroskopik özelliğe sahiptir, yani çevresinden su çeker. Suyla, alkolle ve eterle tamamen karışabilir bir yapıdadır. Gliserin, gliserol olarak ta adlandırılmaktadır ve cildi yenileyen, onarıcı etkilerinden dolayı kozmetik hammaddesi olarak güzellik sektöründe tercih edilmektedir. (toptan gliserin)

Gliserol nerelerde kullanılır?

  • Gıda endüstrisinde tatlandırıcı olarak
  • Bununla beraber kurabiye gibi az yağlı gıdalarda dolgu maddesi olarak
  • Yine gıda ve kozmetik sektöründe koruyucu olarak,
  • Glycerin, İlaç ve tıp sektöründe yağlandırıcı ve nemlendirici olarak
  • Gliserin Cilt bakım ürünlerinde nemlendirici olarak
  • Diş macununda kurumasını önlemek için kullanılır.

Cilde Faydası

  • Formüle Edilen Ürünler Cilt Bariyerini Güçlendirmeye Yardımcı Olur
  • Cildin Yumuşatılmasına ve Pürüzsüzleşmesine Yardımcı Olur
  • Genç Bir Görünüm İçin Cildin Görünümünü Dolgunlaştırır

Cildi nemlendirir

Gliserol olarak adlandırılan bitkisel glycerin iyi bir nemlendiricidir. Onu özel kılan havadaki nemi çekebilme ve onu ciltte tutabilme özelliğidir. Ayrıca düşük moleküllü olduğu için nemi derinin en alt katmanına kadar çekebileceği anlamına gelmektedir. Nemlendiriciler, sağlık bir cilt görünümü için gereklidir. Ancak bu guruptaki en iyisi olarak kabul görür. Gliserol dışında hyaluronik asit, alfa hidroksi asitler (AHA’lar), aloe vera jeli ve üre bulunmaktadır.

Bitkisel Gliserin tüm cilt tiplerine uygundur. Yapısı komedojenik (gözenekleri tıkamayan) değildir. Dolayısıyla yağlı ve akneye eğimli ciltler için uygundur. Dahası hafif ve yumuşak bir içeriğe sahiptir. Hassas ciltler içinde kullanışlıdır. Zaten kuru ciltler için bir şey söylememize gerek yok. Asıl çalıştığı kısım nemlendiricilerdir. Havada ki nemi yada su moleküllerini çekerek cilde hapseder. Shea yağı, balmumu ve skualenle birleştirdiğinizde iyi bir nemlendirici yapmış olursunuz.

Toptan hammadde satışlarımız mevcuttur. Eğer almak istediğiniz miktarlar fazla ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Toptan gliserin satışlarımız vardır. (kozmetik hammaddesi)

 

 

 

 

Ek bilgi

Kaç kg

500 gr, 1 kg, 5 kg

Hoşunuza gidebilir…