(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Çikolata Mum Esansı

 80,00 590,00

Chocolate candle fragrance. Mum üretimi içindir.

Stok kodu: MUMESANS-CIKO Kategoriler: , , ,

Açıklama

ÇİKOLATA MUM ESANSI – Chocolate candle fragrance.

Bitmesini Asla İstemeyeceğin Tutkularınızın Kokusu… Hiç şüphe yoktur ki çikolata kokusu bir zevktir, karşı koyulmaz bir haz… Birçok kişinin karşı koymakta zorlandığı çikolata esansının bu kadar çekici olmasının sebebi çikolata içindeki bileşenlerde saklıdır.

Efsanelere göre “tanrıların gıdası” olarak anılan, 4000 yıl öncesinde Aztek cennetinin en özel ağacı olan kakao ağacı, gölgeli tropik ormanlarda kendiliğinden yetişirmiş. Kavrulmuş kakao taneleri beta-ionone zengini olduğundan dolayı bu madde çikolata esanslarında kullanılır. O yüzden çikolata kokuları bizlere bu kadar çekici gelir. Çikolata kokusu beynimizin teta dalgalarını şiddetlendirir ve bu da bizi rahatlatır.

Çikolata kokusu tanrıların amazon ve Orioko nehirlerine sunduğu bir armağandı. Çikolata kokusunun binlerce yıldır insanları baştan çıkarması ve büyüleyici bir zevk vermesinin, pek çok nedenle sevmesinin sebebi işte tam da budur.

Ne zaman kendimizi iyi hissetmek istesek, yediğimiz bir çikolata bizi bambaşka diyarlara götürür, keyif duyarız. İşte bu yüzden bir mum ışığından süzülen çikolata kokusu da bize aradığımız o hazzı ve mutluluğu aynı şekilde yaşatır.

Çikolata kokusunun o efsanevi mum esansını evlerimizde, iş yerlerimizde kısacası nefes aldığımız her yerde hissetmek mümkün! Yapmanız gereken sadece sevdiğimiz tarzda bir mum yaparken Çikolata Mum Esansı’nı karışımınız ile buluşturmak!

Çikolata kokusunun çekiciliği, çoğumuz için beynimizin duygusal temelinde yatar. Öyle ki Belçika’da Hasselt Üniversitesinde çalışan bilim adamları, bir kitap mağazasında Çikolata Mum Esansı’nın yaydığı koku eşliğinde satışların %20 oranında arttığını öne sürmüşlerdir. Bu yöntem müşterilerin görme ve işitme duyuları yanında, koku duyusunu da ortaya çıkartmaktadır. Şimdilerde birçok iş yerleri satışlarını artırtmak için esans kullanmaya başlamıştır. Siz de evleriniz haricinde, iş yerlerinizde müşterileriniz için Çikolata Mum Esansı yöntemini deneyebilir, satışlarınıza etkisini hissedebilirsiniz.

Alman araştırmacıların da bu konuda bir tezleri var. Araştırmacılar “Çikolata Kokusu Özü ve Kararlı İzotop Seyretme Analizi” adını verdikleri bir sanat tekniği kullandılar. Kokunun uçucu bileşikler barındırdığını belirlediler. Bu kimyasallar, gazları kolayca oda sıcaklığına ulaştırıyor ve bizde soluduğumuz hava ile onları içimize çekiyoruz. Bu sayede 900’den fazla burnumuzda bulunan koku reseptörlerle harekete geçiyor ve bizi çikolata krizine sokuyor.

Bir koku beynimizi bu kadar yönetebiliyor ve olağanüstü bir haz verebiliyorsa, bizi harekete geçirebiliyorsa biz de bunu olumlu yönde neden kullanmayalım ki? İşte şimdi tam Çikolata Mum Esansı’nı deneme zamanı… Bizden söylemesi!

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…