(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 150 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Greyfurt Yağı

 20,00 175,00

Greyfurt yağı (Grapefruit Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

Temizle

Açıklama

Aroma terapilerin vazgeçilmez unsuru. Kokusuyla etkiyle bu doğal yağda yıllardır insanlığın ilgi odağı olmuştur. Taze narenciye kokusu soluduğumuzda  bedende tazelik zindelik patlaması oluşuyor. Ferahlık veriyor, bedenimiz ve ruhumuz rahatlıyor. Hatta evimizde işyerimizde bakımını üstlendiğimiz evcil hayvanlar varsa müjde; onlar da çok hoşlanıyorlar. Doğal greyfurt yağına kramotogratif  yöntemlerle incelediğimizde; terpenler, seskiterpen, aldehitler ve alkolleri görüyoruz. Karmaşık bir yapı gözlenmekte ancak bu karmaşık yapı bize bir sürü konfor uygulaması olarak geri dönmektedir. Bir kere çok gülü bir antioksidandır. Antioksidan deyince hemen oksidstif stresi önlediğini söylememiz gerekir. Biraz daha açarsak hücre zarında oluşabilecek oksijen hasarlarına engel olur dersek belki özetlemiş olabiliriz.

Harika bir saç toniğidir. Zaten tonik deyince çok iyi bir besleyici , onarıcı etkiden söz ediyoruz demektir. Doğal greyfurt yağı ile saç derisine yapacağınız masaj kan dolaşımını organize eder, saç tellerini besler. Bakımlı bir görünüşe kavuşursunuz. Şayet banyolarınız da doğal greyfurT yağı içeren el yapımı doğal sabunlar tercih ederseniz bu özelliklerden bedeninizi  ödüllendirmiş olursunuz.

Doğal greyfurt yağında ve bununla yapılmış doğal el yapımı sabunlarımızı kullanırken doğal greyfurt yağı ile vitamin gruplarından C-vit, B-vit ve A-vit alıyoruz. Bu vitaminlerin cilde ve saç derisi ile saç tellerine yararlarından faydalanıyoruz. Bunların yanı sıra bakır, mangan, potas gibi minerallerde ihtiyaçlarımızı karşılıyor.

Greyfurt meyvesinin kabuklarından elde edilen greyfurt esansiyel yağı kendine özgü enerji verici ve canlandırıcı bir kokusu vardır. Greyfurt esansiyel yağının içeriğindeki yağ asitleri ve vitaminler güçlü temizleme özelliği ile arınmanıza ve rahatlamanıza yardımcı olur.

 

Greyfurt Yağı ile tarifler

 


Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml

Hoşunuza gidebilir…