(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Kafur Yağı

 50,00 390,00

Kafur yağı (Camphor Oil). Kozmetik üretimi içindir.

INCI : Cinnamonum Camphora

CAS No : 8008-51-3

Stok kodu: KAFURYAG Kategoriler: , , , ,

Açıklama

Kafur Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Kafur yağı nedir? Cinnamomum camphora adı verilen ağaçların odunlarının distilasyon yöntemiyle elde edilen bitkisel bir yağdır. Gerek ilaç sektöründe merhem ve losyon olarak gerekse kozmetik sektöründe sıklıkla kullanım alanı bulan bitkisel içerikli bir hammaddedir. Sektörde yaygın olarak kullanılan ve bilinen bir kozmetik içeriktir. Güçlü bir aromatic kokusu vardır. Mumsu özelliklerde beyaz ve berrak renklerde olabilmektedir. İçeriğinde ki terpen bileşenlerinden dolayı cilt ürünlerinde kullanılmaktadır. Hindistanda ve Çin’deki geleneksel tıpta uzun yıllardır kullanılmaktadır. Avrupa’da M.Ö. 150’ye kadar kullanıldığına dair araştırmalar mevcuttur. 12. Yüzyıldan bu yana romatizma ve iltihaplı eklemlere karşı tahriş giderici olarak tercih edilmiştir.

Faydaları nelerdir?

Kafurun içeriğinden dolayı antiinflamatuar ve anti bakteriyel özellikleri bulunmaktadır. Topik olarak kullanıldığında cilt tahrişlerine ve kaşıntıya iyi geldiği bilinmektedir. Aynı zamanda Cinnamomum camphora içerern ürünlerde kollojen üretimini arttırdığı bilinmektedir. Kollajen üretiminin artması cilt elaştikiyetini arttırmaktadır. Dolayısıyla yaşlanma karşıtı ürünlerde kullanılmaktadır.

Mantar merhemlerinin ve losyonlarının içeriğinde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Yapılan araştırmalarda kafur, mentol, timol ve okaliptüs yağının mantara karşı en etkili bileşenler olduğu sonucuna varmıştır .

Kafur yağının aynı zamanda antispazmodik özelliğide vardır. Özellikle kas spazmlarına karşı iyi geldiği çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılmıştır.

Kafur yağını, muhakkak seyreltilerek bir taşıyıcı yağ ile kullanılmalıdır. Özellikle tatlı badem yağı, susam yağı ve kayısı çekirdeği yağı seyreltmek için idealdir. Topikal merhemlerde genellikle kullanım oranı %3 ila %11 arasındadır.

Bitkisel hammadde ihtiyaçlarınızın için lütfen web sitemizi inceleyin.

 

 

 

 

 

 

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml

Hoşunuza gidebilir…