(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Kırmızı Acı Biber Yağı – Red Hot Pepper Oil

 105,00 1.600,00

Kırmızı acı biber yağı (Oleoresin capsicum Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Piper Nigrum

Origin : Turkey (Türkiye)

CAS No : 8023-77-6

Üretim Metodu / Method of Production : Cold Press (Soğuk Pres)

Stok kodu: KIRBIB01 Kategoriler: , , ,

Açıklama

KIRMIZI ACI BİBER YAĞI

Oleoresin capsicum Oil

En Güçlü Antioksidan Kaynağının Doğal Sabunlarda Hayat Buluşu…

“Ömrü uzatan” olarak bildiğimiz kırmızı acı biberi Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgelerimizde sıklıkla kullanılsa da; kullanımı çok uzun yıllar öncesine kadar dayanıyor. Türk mutfağının vazgeçilmezi en acı biberin ise Amerika’dan Avrupa’ya yayıldığı bilinmekte…

Kapsaisin maddesi özellikle kırmızı acı biberde C vitamini görevi görür ve yüksek lif kaynağı olarak da doğal bir mucize olarak karşımıza çıkar. Turunçgillerin sağladığı C vitamininin 2 katını tek seferde karşılar kırmızı renkli acı biber! Beynimizdeki mutluluk hormonumuz stres, yorgunluk dostu endorfin salgılamasından dolayı da o küçücük kırmızı renkli mucizeler vazgeçemediğimiz bir ürün olarak hayatımızda uzun zamandır yerini hiçbir şeye kaptırmamıştır.

İçerisinde farklı toksin atıcı maddeler bulunan Kırmızı Acı Biber Yağı aslında adı ile oldukça zıt düşen bir yağdır. Çünkü yağın kendisi normaldeki gibi acı değildir. Sadece yapılırken belli özelliklerini kaybetmesin diye karanlık bir ortamda kırmızı acı biber hamurlaşması beklenerek kullanılır. Geçtiği işlemlerle soğuk pres yöntemiyle sıkılarak bu yağın tadı da normal bir hale dönüşür. Ancak yine de acımsıya yakın tadı ve kokusu vardır.

En değerli ve kaliteli yağlar kategorisinde ilk sıradadır Kırmızı Acı Biber Yağı…

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…