(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Kırmızı Kil – Red Clay

 30,00 100,00

Kırmızı kil (Argile Rouge Red Clay). Kozmetik ve sabun üretimi için uygundur.

INCI: Illite : 75% ±5        Kaolin : 25% ± 3

CAS: 12173-60-3              1332-58-7

Taille / Size: 90% < 100 µm / 100% < 150 µm

Origin: France (Fransa)

Açıklama

KIRMIZI KİL – Red Clay

Yapı olarak yeşil kile benzesede ayrıldıkları iki farklı durum vardır. İlki rengidir. Çünkü kırmızı kil içeriğinde yüksek oranda demiroksit barındırır. Ne var ki rengini kırmızı yapan bir durumdur. İkinci farklılığı ise alüminyum silikat ve magnezyum silikat içermesidir. Bu iki madde sağlık ürünlerinde diğerlerine oranla ön plana çıkmasına neden olmaktadır. Red clay doğada bol miktarda bulunur. Yüzyıllardan beridir güzellik ve sağlık için insanlar tarafından kullanılır. Kleopatra’ nın kırmızı kile hayran olduğu ve güzellik ritüeline dahil ettiği söylenir. Haksızda değildir. Çünkü bu mucizevi toprak diğer killer gibi kozmetik sektöründe ayrı bir yere sahiptir. Besleyici özellikleri onu iyi markaların ürünlerine girmesini sağladı.

Hassas ve narin ciltler rahatlıkla kullanabilmektedir. Çünkü aşındırıcı değildir. Aşırı yağlı ciltler de fazla yağı emer ve cilt sebum düzeyini dengeler. Siyah nokta ve sivilce tedavileri için üretilen ürünlerin içeriğinde çokça görülmektedir. çünkü antiseptik özelliği bulunmaktadır.

Cildi mükemmel temizler ve ölü hücreleri deriden uzaklaştırır. Aynı zamanda dermisin katmanlarına etkilerini yayan güçlü bir antisseptiktir. Aynı işlevi saç ve saç derisi içinde yapmaktadır. Remineralizasyom özelliğinden dolayı saçları; nemlendirir, esneklik ve yumuşaklık katar, kıvrılmaları azaltır.

Dengeler, rahatlatır, tonlar ve arındırır.  Deride ki toksin ve yabancı maddelerle mücadele eden temel nitelikteki elementleri ve mineralleri içerir. Böylece cildi detoks eder, yeniden minerallendirerek parlak görünmesine yardımcı olur.

Kırmızı kilin içeriğinde yeralan alüminyum silikat ve magnezyum silikatın kas ağrılarına iyi geldiği söylenmektedir. Çünkü kan dolaşımını uyararak teşvik eder ve kaslara daha fazla oksijen sağlayarak ağrıyı hafiflettiğine inanılmaktadır.

Güçlü bir antiseptiktir. Aynı zamanda uygulandığı bölgeye sıcaklık vermektedir. İyi bir temizleyicidir böylelikle toksinleri hızla deriden uzaklaştırır.

 

Özet

Sıklıkla vücut ve saç bakımında kullanılmaktadır. Çünkü yüksek demir oksit içerdiğinden dolayı saç derisini arındırır ve dolaşım sorunları, selülit ve sıvı tutulumuyla mücadele eder. Kırmızı kil cildin yenilenme sürecini harekete geçirmektedir. Böylelikle cilt tonu düzenlenmiş olur.

 • Dengeler
 • Rahatlatır
 • Tonlar
 • Arındırır
 • Bakım yapar
 • Temizler

 

Kaliteli kil nasıl seçilir?

 • Kullanılan kilin menşeini bilmek önemlidir.
 • Açık havada mı yoksa yeraltında mı çıkarılıyor?

 

 

Kuvars içermediği garanti edilmektedir.

 • Killerimizde pestisit bulunmamaktadır.
 • Ecosert sertifikalıdır.
 • Üretim yeri Avrupa’dır.

 

ecocert sertifika

Ek bilgi

Kaç kg

50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…