(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 350 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Kırmızı Kil

 20,00 60,00

Kırmızı kil (Argile Rouge Red Clay). Kozmetik ve sabun üretimi için uygundur.

INCI: Illite : 75% ±5        Kaolin : 25% ± 3

CAS: 12173-60-3              1332-58-7

Taille / Size: 90% < 100 µm / 100% < 150 µm

Origin: France (Fransa)

Temizle
Stok kodu: KIRMKIL01 Kategoriler: , ,

Açıklama

Kuru ciltlerinden şikayetçi olanlar, nemlendiricilere cüzdanınızı kaptırmayı bırakmanın tam zamanı Geçmişten gelen doğal kurtarıcınız şimdi Sabunaria’da! 

Kuru cilt en büyük problemlerden biridir. Nem dengesini kaybeden cilt yanlış ürün kullanımıyla da beraber gittikçe kurumaya başlar. Kuruyan cilt zamanla çatlar ve pul pul dökülme eğilimine girer. Bu cilt tipi her iki cinsiyet içinde zorluklar yaratır. Erkeklerde tıraş sonrası aşırı hassasiyet oluşum, kadınlarda ise makyaj yaparken derinin çatlak ve pul pul görünmesi ve bu görüntünün yok edilememesi problemlerden bazılarıdır. Bu cilt tipine sahip kişilerin sıkça yaptığı hata ise yüksek meblağlara alıp kullandıkları yanlış seçilmiş ürünlerdir. Kullanılan her ürünün ph değeri, içeriğindeki kimyasalların cildinize etkisi oldukça önemlidir. Bu nedenle en katkısız ve nemlendirmeyi kolayca sağlayacak bir yol bulunmalıdır.

Araştırmalar göstermiştir ki kuru cilt tiplerinde asıl kurtarıcı kırmızı kildir. Kırmızı kil ile hazırlayacağınız kremler ve maskeler cildinizi yağlandırmadan nemlendirecek; egzamaya kadar varan cilt kuruluğunuzu hassasiyetle yatıştıracaktır. Özellikle sıklıkla sakal tıraşı olan erkeklerin maske, sıkça makyaj yapan kişilerin ise hem yatıştırma hem de arındırma amacıyla peeling olarak kullanabileceği kırmızı kil, hem ucuz hem de çok sağlıklıdır. 

Sizlerde kuru cilt problemi yaşıyorsanız bırakın Sabunaria kırmızı kil tüm sorunları çözsün!

ecocert sertifika

Ek bilgi

Kaç kg

50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…