(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Macadamia Yağı – Macadamia Oil

 52,00 325,00

Makademya cevizi yağı (Macadamia Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

Soğuk Sıkım Yöntemi İle Elde Edilmiştir

INCI : Macadamia Integrifolia

Origin Italy (İtalya)

CAS No : 128497-20-1 / 129811-19-4

Macadamia yağı ultra parlaklık sunar özellikle hidrasyon ihtiyacı olan saçlarda ilk seçenektir.

Stok kodu: MACAD01 Kategoriler: , , ,

Açıklama

Macadamia Yağı

Sıcak ve nemli bölgelerde özellikle Avustralya da yetişen yeşil yapraklı fındık türü bir bitkiden elde edilen yağ türüdür. Bu bitkinin ‘’ Cadı Fındığı’’ – “witch hazel” diye adlandırıldığını da biliyoruz. Fındığa benzer ondan biraz daha iri meyveleri vardır. Ancak yağı fındık yağından daha değerlidir. Özellikle kozmetik açıdan baktığımızda macadamia yağında palmitoleik asid vardır. Bu asid başka bir bitkisel yağda bulunmaz. Bu özellik Macadamia oil diğer aromatik yağlardan ayırır. Ayrıca oleik asid, linoleik asid, omega-3, omega-6 ve omega-7 içerir.

Cadı fındığı yağı özellikleri

Çok güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Tüm saçlı deri için ideal ve çok yönlü, düzenleyici, restoratif yağ tanımı yapılır. Cilt tarafından emilimi çok hızlı ve rahattır. Deriye ve saçlara nem, yumuşaklık, parıltı ve dolgunluk veriri. Hidrasyona gereksinimi olan saçlar için son derece yararlıdır.

Kullanım alanlarına bakacak olursak: Saçları şekillendirmek için mükemmeldir. Saçların kabarmasını engeller, derinden besler.  Özellikle boyalı saçlarda görülen boyalardaki  ve açıcılardaki kimyasallar saçları kısa sürede matlaştırır ve kurutur. Macadamia yağı boyalı saçlar için mutlaka kullanılması gereken bakım yağıdır. Boyanın kolayca akmasına engel olur, saçlara nem ve parlaklık verir. Diğer bir etkisi de UV ışınlarına karşı kalkan görevi görür.

Kısaca  toparlarsak, anında emilir, ultra parlaklık sunar özellikle hidrasyon ihtiyacı olan saçlarda ilk seçenektir.

 

Boyalı saçlara boya koruması ve saç koruması için öneriyoruz.

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml

Hoşunuza gidebilir…