(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Magnezyum Sülfat – Epsom Salt 

 55,00 450,00

Magnezyum Sülfat (ingiliz tuzu, epsom salt). Banyo topu (banyo bombası) yapımı için.
CAS NO: 7487-88-9
INCI Name: Magnesium sulfate

Stok kodu: EPSOM Kategoriler: , ,

Açıklama

Magnezyum Sülfat (Epsom Tuz) nedir, ne işe yarar?

Magnezyum sülfat nedir, ne işe yarar? Epsom tuzu olarak ta bilinmektedir. Bu ismi almasında ki sebep ilk olarak 17. Yüzyılda Epsom kasabasında keşfedilmesinden dolayı almıştır. Genel olarak fiziksel özelliği beyaz kristalli bir bileşik yapısı vardır. Daha koyu renkte de olabilmektedir. Özellikle cilt için gerekli bir hammaddedir. Magnesium Sulphate, cildin genel görünümü üzerinde olumlu etkiye sahitir. Dolayısıyla kozmetik ve cilt bakım üretiminde ihtiyaca göre kullanılmaktadır. Aynı zamanda banyo tuzları ve banyo topu hammaddesi olarak köpürme sağlayan gerekli bir bileşendir. Epsom tuzu kozmetikte faydaları nelerdir?

Kozmetik ve cilt bakımında kullanım amacı

Epsom tuzunun cilt bakım ürünlerinde bir dizi faydaları vardır. Magnezyum sülfat deri tabakası üzerinde antiinflamatuar etkileri bulunmaktadır. Mikropları temizleyerek iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Bununla beraber peelin özelliğinden dolayı, peeling ürünlerinde tercih edilmektedir. Aynı zamanda su moleküllerini bağlama özelliğinden dolayı cildin nem dengesini korumaya yardımcı olmaktadır. O/W, yağda su emülsiyonlarında, su fazını eklenen magnezyum emülsiyonun stabilitesinin artmasına yardımcı olmaktadır. Ek olarak Magnesium Sulphate, viskoziteyi kontrol etmek ve ürün hacmini arttırmak amacıylada cilt bakım ürünleri yapımında kullanılmaktadır.

Banyo topları ve tuzları içinde sevilerek kullanılan bir bileşendir. Bu ürünlerde fışkırma yada köpürme özelliği katmaktadır. Hemen hemen tüm banyo topları formüllerinin içeriğinde bulunmaktadır.

Toptan Magnezyum Sülfat

Satın almak istediğiniz miktarlar fazla ise toptan Epsom tuzu satın alabilirsiniz. Müşteri temsilcimiz ile iletişimde olmanız durumda size en kısa sürede yardım olacaktır. Bunun yanında diğer hammadde ihtiyaçlarınız içinde lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

 

 

 

Ek bilgi

Kaç kg

1 kg, 5 kg, 10 kg

Hoşunuza gidebilir…