(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Olivem 900 (Sorbitan Olivate)

 150,00 950,00

INCI Name: Sorbitan Olivate

CAS numarası: 223706-40-9

Ürün tipi/ürün tipi‍: W/O-Emülgatör – iyonik olmayan

Kategori: Emülgatör

Stok kodu: OLVM900-1 Kategoriler: , , ,

Açıklama

Olivem 900

Sorbitan Olivate zeytinyağ bazlı bir kozmetik bileşenidir. W/O ve W/S emülsiyonların üretimi için tasarlanmıştır. Özellikle renkli kozmetik ve güneş bakım ürünlerinde tercih edilmektedir. Olivem 900 içeriğinde PEG bulunmamaktadır. Iyonik olmayan yağda su emülgatörü olarak kullanılmaktadır. Bitkisel emülgatördür.

 

Emülsiyon Nedir?

Su ve yağın homojen karışım oluşturabilmesi için emülgatör kullanılarak karıştırılmasıdır. Dolayısıyla emülgatörler sıkça kozmetik üretiminde kullanılmaktadır. Bunlar içerisinde en sık tercih edilenler su içinde yağ ve yağ içinde su emülgatörleridir.

Suda yağ (O/W) emülsiyonu, yağ damlacıklarının sulu bir baz içerisinde dağılmasıdır. Süt ve cilt temizleme losyonları gibi sıvı oranı fazla ürünlerde tercih edilir.

Yağ içinde su (W/O) emülsiyonu, su damlacıklarının yağ bazlı bileşen boyunca karışmasıdır. Bu tarz emülsiyonlar daha kalın ve yağlı olma eğilimindedir. Işte olivem 900 W/O (yağda su) emülgatörüdür.

 

Sorbitan Olivate hafif sarı renktedir ve doğal emulgatörtür. Zeytinden elde edilir. Hafif balmumuna benzer. Doğal kozmetikte çok tercih edilir.  Kozmetik üretiminde sadece yağda su emülgatör olarak kullanılmaz, aynı zamanda ruj gibi renkli kozmetiklerde de bir bileşen olarak tercih edilmektedir. (bitkisel emülgatör)

 

Uygulamalar

  • Yüz kremleri
  • Güneş koruyucular
  • Maskara, kremsi fondötenler ve göz kalemi
  • Ruj, dudak kremi, dudak parlatıcısı
  • Bebek bakım ürünleri
  • Gündüz ve gece kremleri
  • Lipo-jel ve susuz ürünler

Ek bilgi

Kaç kg

100 gr, 250 gr, 500 gr, 1 kg

Hoşunuza gidebilir…