(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Çay Ağacı Yağı (Organik) – Tea Tree Oil (Organic)

 150,00 1.125,00

Organik Çay Ağacı Yağı

INCI Adı:  Melaleuca Alternifolia  

Kasa Numarası: 68647-73-4</span>

s=”wDYxhc NFQFxe viOShc LKPcQc” lang=”en-TR” data-md=”25″>

ass=”yoast-text-mark”>ass=”yoast-text-mark”>ass=”yoast-text-mark”>ass=”HwtpBd gsrt PZPZlf kTOYnf” role=”heading” aria-level=”3″ data-hveid=”CBAQAA” data-ved=”2ahUKEwjpupr2orb9AhUsbPEDHRKWCLEQtwcoAHoECBAQAA”>

Açıklama

Latince ismi Melaleuca alternifolia olan  Çay ağacı yağı (tea tree oil) Avustralya kıtasına özgü ve dünyada çok popüler bir  yağdır. Bu kadar popüler olmasının sebebi faydaları hakkında çok fazla klinik çalışma yapılması ve elde edilen sonuçlardır. Tabii ki Avustralya yerlisi Aborjinler bu bitkinin yapraklarını ve özlerini uzun yıllardan beri hem tıbbi hemde bakım amaçlı kullanıyorlardı. Çay ağacı yağı, bitkisinin yapraklarının buhar damıtılma işlemi ile elde edilmektedir. Bitkisel yağ rengi berraktan soluk sarıya kadar değişebilmektedir. Kafur, biberiye yağı, okaliptus yağı benzeri tıbbi bir kokuya benzemektedir. (organik yağlar)

ORGANİK ÇAY AĞACI YAĞI 

Cilt için faydaları saymakla bitmez! Üstelik “Organik Sertifikalı Çayağacı yağı” olması pek çok fayda sağlar! Bu yüzden bitkisel yağlar arasında çokça tercih edilmektedir. Doğal Sabun Yapımı ve Cilt bakım ürünleri yapımı sürecinde güvenle kullanılmaktadır. Kalitesiyle doğal serum, losyon, cilt bakım ürünleri, şampuan ve sabun yapımının gözdesidir. Bunun yanında el ve vücut kremi yapımında aranan bir yağdır. Organik Çay Ağacı Yağı serüvenine birlikte göz atalım…

Neden organik yağlar tercih etmeliyiz?

Doğamız kendi gergin ipinde dengede yürümeye çalışır. Hatta doğa mükemmelliğiyle beraber bizlere sayısız nimetler sunar. Aynı zamanda organik ürünler kullanmak gelecek için umut veren yaşayış şekli olmuştur. Özellikle Organik Sertifikalı ürünlerle gelişen güzellik endüstrisi popülitesini sürdürmeye devam etmektedir. Bitkisel yağlar sabun, serum ve losyonlardan krem ve şampuanlara cilt bakım ürünlerine kadar birçok fayda sağlamaktadır.

Çay ağacı yağının faydaları nelerdir?

  •  Cildi, tırnakları ve saçı etkileyen semptomlara iyi gelmesi için üretilen bakım ürünlerinin içeriğinde yardımcı madde olarak yer alır.
  •  Deodorant, böcek kovucu, gargara içeriklerinde bileşen olarak  tercih edilir.
  •  Topikal olarak kullanıldığında Organik Çay Ağacı Yağı cildinizin genel görünümüne iyi gelebilir. Ancak sabit bir yağ ile seyrelterek kullanmalısınız. Aksi taktirde cildinizi tahriş edebilir.

-Antiseptik özellikleri, yağlı ciltlerle savaşmada üstün sonuçlar verdiği bilinmektedir.

-Aynı zamanda organik özellikleriyle antibakteriyel, antiseptik ve antifungal gibi çok faydaya sahiptir. Bu yüzden cilt üzerinde mucizeler yaratır.

-Özellikle sivilce ve akne tedavisinde sorunlu ciltler için çokça kullanılmaktadır. Doğal sabun yapımı için idealdir.

-Ölü derileri temizlemede etkili olduğu için, saçlarınızdaki kepek sorunları için birebirdir.

-Bakteri ve virüsler üzerinde etkili olduğu için doğal bir dezenfektan görevi görür. Antibakteriyel etkisi sayesinde doğal deodorant olarak da tercih edilmektedir. Serum ve losyon yapımlarında da kullanılmaktadır.

&amp;amp;lt;p>-Çayağacı yağı koltukaltı kararmalarını azalttığı bilinmektedir. Bunun yanında yağlı ciltlerdeki fazla yağı arındırdığı için gözenek ve siyah nokta problemlerine de iyi gelir.

-Özellikle vücutta oluşan küçük sıyrık ve kesikler için kullanılmaktadır. Tırnak sorunlarında etkili sonuçlar vermektedir.

Sonuçta Soğuk Üretim Sabun Yapımı aşamalarınızda göz bebeğiniz olacaktır. Bitkisel Yağlar serimizden Organik Sertifikalı yağımızı stoklarınıza eklemekte acele etmelisiniz. Aynı zamanda Sabunaria kalitesi ve temiz içeriğini ürünlerinizde kullanabilirsiniz. Doğal krem, sabun, şampuan, losyon, serum, cilt bakım ürünleri, el ve vücut kremleri yapabilirsiniz. Organik Sertifikalı olması dolayısıyla, Organik Çay Ağacı Yağı güvendiğiniz malzemelerinizin en kalitelisi olacaktır.

 

 

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml

Hoşunuza gidebilir…