(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Paçuli Vanilya Esansı

 65,00 490,00

Paçuli Vanilya Esansı. Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-PLVL Kategoriler: ,

Açıklama

 PAÇULİ VANİLYA ESANSI

İşte esans dünyasının en eşsiz kokularından biri… Geçici bir koku istemiyorsanız Sabun Esansı seçiminizde özellikle Paçuli Vanilya Esansı denemelisiniz. Paçuli esansı ve vanilya esansının karışımı olan  bu esans sizleri kokuların dünyasında çok özel hissettirecek! Çünkü Evde Doğal Sabun Yapımı ve Soğuk Üretim Sabun Yapımı sürecinizi satışlarınıza yansıtacak…

Paçuli Nedir? Kokusu neden özeldir?

İlk olarak daha önce adını hiç duymamış ya da görmemiş olabilirsiniz. Paçuli bir bitkidir. Yalnız aromatik bir bitkidir. Tropik olarak Asya’ya özgüdür. Aynı zamanda bu ülkenin kültüründe önemli bir yere sahiptir. Üstelik çok gürdür. Yalnız çok yıllık bir bitki olarak büyür. Topraksı ve odunsu bir kokusu vardır. Bu nedenle esans dünyasında odunsu kokular ailesine mensuptur. Başka bir deyişle odunsu kokular ağaç, yosun, reçine, kök gibi doğal özlerden elde edilir. Ancak dik gövdeleriyle boyu 75 cm kadar uzanır.

Vanilya kokusu nasıl keşfedilmiştir?

Çok eski zamanlarda vanilya kokusu inanışlara göre Tanrı’nın bir hediyesiydi. 19.yy’a kadar Meksika ve çevresinde sadece yetişebiliyordu. Aynı zamanda Aztek’ler tarafından kullanılıyordu. Bunun yanında kutsal topraklardan tapınak yaşantılarına kadar çok seviliyordu. Vanilya kokusu ilk olarak Totonak’lar tarafından keşfedilmiştir. Özellikle Totonaklar vanilyayı tapınakları güzel koksun diye kullanmışlardır. Lakin vanilya dini ritüellerin en önemli kokusuydu. Çok sonraları Soğuk Üretim Sabun Yapımı sürecinde bu koku kozmetik sektörü tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Sonuçta Amerika’ya yerleşen İspanyollar tarafından tanıtılmıştır.

Paçuli kokusu vanilya kokusuyla birleşince ne olur?

Vanilyanın kokusunu hepimiz severiz. Özellikle evde yaptığımız kek ve tatlılarımızda çok kullanırız. Bu nedenle koku seçiminde malzeme listelerinin en başındadır. Yaptığımız el yapımı doğal sabunlara tatlı ve sıcak bir koku verir. Bu nedenle birçok banyo ürününde de popüler olarak tercih edilir. Vanilya kokusunun mucizevi etkilerini zaten biliyoruz. Ama paçuli bitkisinin odunsu ve topraksı kokusuyla birleştiğinde “Aradığımız koku budur!” diyebiliriz. Hatta Evde Doğal Sabun Yapımı sürecinde kalıcı kokusu ile bizi bizden alır. Esans seçenekleri arasında iz bırakan bir yapıdadır.

Sabun Esansı seçiminizde paçuli ve vanilyanın kendine has kokusuyla yapacağınız ürünler size aradığınız güzel kokuyu yaşatacaktır. Bununla birlikte banyolarınızda ferahlık sağlayacaktır. Bundan böyle çocuklarınız bu kokuyu çok seveceklerdir. Kısacası Soğuk Üretim Sabun Yapımı ile Sabunaria kalitesini kokularınıza yansıtmaya hazır mısınız?

 

 

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…