(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 350 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Shea Yağı

 65,00 225,00

Doğal rafine edilmemiş (unrefined) soğuk pres shea yağı. Yüksek kalite. Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Butyrospermum Parkii

Origin : Ghana (Gana)

CAS No : 91080-23-8

Temizle

Açıklama

Büyük miktarlarda mı satın almak istiyorsunuz? Bize ulaşın!

 

Shea yağı (karite yağı), hindistancevizi yağı gibi özellikle doğal ve organik kozmetik üretiminde sıkça kullanılan bir yağdır. Anavatanı Afrika kıtası olan shea yağını (shea butter)  hemen hemen birçok krem ve losyonların içeriğinde görebiliriniz. Özellikle problemli ciltlerde rahatlatıcı özelliği bulunmaktadır. A, D, E ve F vitaminleri yönünden zengin içeriğe sahiptir. Hindistancevizi yağı ile beraber yapacağınız karışımlarda doğal, ucuz ve besleyici karışımlar elde edebilirsiniz. Ekstra ekleyeceğiniz aromatik yağlarla temiz ve doğal içerikli vucut kremleri, saç maskeleri, traş losyonları, vucut losyonları elde edebilirsiniz.
Yağların kraliçesi desek yeridir. Shea butter yada Karite yağı Afrika kıtasında yetişen shea ağacının tohumlarından elde edilir. Sıklıkla kozmetik sektöründe kullanılır. Doğal A vitamini deposudur. Afrikada birçok topluluk ve kabile tarafından kutsal kabul edilen bir ağaçtır. Shea yağı yüzyıllar boyunca var olmuştur ve hatta Kleopatra tarafından kullanıldığına dair söylentiler oluşmustur.
Shea butter yada shea yağı Vitamin E, Vitamin A, stearik, oleik asitler bakımından oldukça zengindir. Güçlü bir nemlendiricidir ve aynı zamanda cilde yumuşaklık verir.
Shea butter yapılan araştırmalarda cilt hücrelerinin rejeerasyonuna ve yumuşamasına yardımcı olduğu ve kırışıklığı azalttığı ortaya çıkmıştır. Zaten dikkat ederseniz birçok yaşlanmayı geciktirici, nemlendirici vb kozmetik ürünlerinin içerisinde shea butter’ı görüryor olacaksınız.
Saç derisi ve saçlar üzerinde de çok etkili olan karite yağı (shea butter), özellikle hindistancevizi yağı ile birlikte maske yapıldığı vakit, saçlarınızı ve saç köklerinizi besliyor ve nemlendiriyor. Daha parlak ve güçlü saçlara sahip oluyorsunuz. En iyi sonucu almak için 25-30 dk saçlarınıza maske yaptıktan sonra bekleyin ve şampuanla durulayın.
Shea butter yağı cildi nemlendirdiği ve beslediği için topuklarınızda ki, dirseklerinide ki çatlakları önlemeye yardımcı olmaktadır. Bununla beraber doğal bir güneş koruyucudur ve cildinizi güneşin zararlı etkilerine karşı korur.

 

Shea Yağı ile tarifler

 


Ek bilgi

Kaç kg

250 gr, 500 gr, 1 kg

Hoşunuza gidebilir…