(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Sodium Lauroyl Methyl Izethionate

 95,00 330,00

Sodyum Lauroil Metil İzetionat  Kozmetik için uygundur.

INCI Name : Sodium Lauroyl Methyl Isethionate

Stok kodu: SLMI Kategoriler: , ,

Açıklama

Sodyum Lauroil Metil İzetionat – Sodium Lauroyl Methyl Isethionate Nedir?

Sodyum lauroil metil izetionat nedir? Bu hammadde kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde yüzey aktif maddesi olarak tercih edilmektedir. Aynı zamanda yumuşak bir temizlik maddesidir. Suda iyi çözünür olması onu kolay durulanabilir yapmaktadır. Biyolojik olarak parçalananabilen, çevreye karşı hassas bir bileşendir. Sülfat içermeyen bu hammadde hindistancevizinden elde edilmektedir. Sülfat içerikteki bileşenlere alternative bir ürün olarak kullanılmaktadır. Sodium Lauroyl Methyl Isethionate zararlı bir madde değildir, Mevcut en güvenli maddeler içerisinde yer almaktadır. Sodyum lauroil metil izetionat nedir?

Sodium Lauroyl Methyl Isethionate Kullanımı?

Sodyum lauroil metil izetionat, hindistan cevizinden elde edilen yumuşak yapıda bir temizlik maddesidir. Bileşenin de sülfat içermediğinden dolayı sert sülfatlara ve saçlara zarar veren yüzey temizlik ürünlerine alternatif olarak tercih edilmektedir. Genel olarak şampuanlarda, duş jellerinde, sıvı sabunlarda ve hatta diş macunlarının içeriklerinde kullanılmaktadır. Şampuanlar, saçta ki fazla yağı almak ve kirleri temizlemek için tasarlanmış ürünlerdir. Dolayısıyla bu fazla yağı çekecek bileşenler kullanılmalıdır. Ancak tamamende saçı kurutmamalı hafif yağ bırakabiliyor olmalıdır. Sodium Lauroyl Methyl Isethionate işte bu yüzden giderek popülerliği artan bir kozmetik yapım hammaddesidir.

SODYUM LAUROYL METİL İZETİONAT bir formülasyonda ne işe yarar?

  • Temizlik
  • Yüzey aktif madde

Kişisel bakım ürünlerinde kullanıldığı vakit sodyum lauroil metil izetiyonat, Kozmetik İçerik İnceleme Uzman Paneli tarafından güvenli kabul edilmiştir. Çalışmalar %10,1’e kadar konsantrasyona sahip ürünlere göre yapılmıştır. CIR Uzman Paneline göre, sodyum lauroil metil izetiyonat gibi isetionat tuzları, tahriş edici olmayacak şekilde formüle edildiklerinde kozmetiklerde kullanım ve konsantrasyon açısından güvenlidir.

Ek bilgi

Kaç kg

100 gr, 250 gr, 500 gr, 1 kg

Hoşunuza gidebilir…