(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Soya Mumu – Soy Wax

 50,00 340,00

Soya Mumu (Soybean Wax). El yapımı kozmetik üretimi içindir.
INCI Name: GLYCINE SOJA & HYDROGENATED VEGETABLE OIL
CAS NO: 22-7 / 68334-28-1

Stok kodu: SOYWAX Kategoriler: , , ,

Açıklama

Soya Mumu – Soy Wax

Bazen uzaklardan gelen bir el şifa gibi dokunur sizlere… İşte soya da o uzak ama en yakınımızda hissetmemiz gereken ellerden sadece biri. Baklagiller familyasından olan soya aslında Doğu Asya’da bir fasulye çeşiti olarak yemek amacıyla kullanılmaktadır. Tüm dünyaca bilinir olduğu yıllar ise yirminci yy. başlarıdır. Bugün ise Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere, Brezilya, Arjantin gibi pek çok ülkede yetiştirilip sıkça tüketilmektedir. Yapılan araştırmalar doğrultusunda besin değerleri hayvansal kaynaklarla benzeşen ve hemen hemen aynı protein oranına sahip olan soya, veganlığın da artmasıyla beraber oldukça popüler hale gelmiştir. Soya Mumu – Soy Wax.

Ancak günümüzde kullanım alanı yalnızca besin olarak sınırlı kalmamıştır. Soyadan elde edilen mum( wax) kozmetik sektörünün de her alanına nüfus etmeye başlamıştır. Yaşlanma karşıtı olma özelliği ile bilinen soya mumu, Çin’de şifa dağıttığına inanılan beş kutsal mucize arasındadır. Hücre metabolizmasını yenileme özelliği olan soya mumu, cildin lekelenmelerini azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda derinin en alt katmanına kadar inmeyi hedefler ve kolajen üretimini destekler. Cildim yapısını sağlamlaştırır. Ciltteki ufak yaralanmalara iyi geldiği, cildi onardığı diğer faydalarından bazılarıdır.

Ancak tüm bu mucizelerin gerçekleşebilmesi için oldukça önemli bir püf noktası vardır: malzemenin kaliteli olması. Kaliteli ve doğal içerikli ürünler sayesinde elde edeceğiniz her ürünün sağlayacağı fayda çok daha fazla olacaktır.

Hoşunuza gidebilir…