(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Yaban Mersini Ekstraktı – Blueberry Extract

 150,00 575,00

Yaban Mersini Meyve Ekstraktı. Kozmetik üretimi içindir. Gliserin Bazlıdır. Suda Çözünür.
Inci name: Water, Glycerin, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Stok kodu: YMMEKS Kategoriler: , , ,

Açıklama

Yaban Mersini Ekstraktı Nedir?

Yaban mersini ekstraktı cildimizin sağlığı ve görününtüsü için çok faydalıdır. Ayrıca Yaban Mersini Ekstresi cilt ve saçlarımızda mucizeler yaratıyor. Cilt lekeleri üzerinde harikalar yaratıyor. Üstelik kremler, maskeler onunla oluyor. Aynı zamanda Spa’ların aranan ürünleri Yaban Mersini Ekstresi ile yapılıyor. Bunun yanında cilt serumu yapımı, saç maskesi yapımı için uygun.

Yaban mersininin faydalarını beraber inceleyelim;

1. Yaban Mersini A vitamini açısından zengindir bu sayede ; A vitamini içinde bulunan retinoidler, kırılmaları ve yıpranmaları önler ve iyileşmeyi teşvik eder. Ayrıca doğal nemlendirmeye ve cildin bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Araştırmalar, A vitamininin güneş hasarını azaltmaya ve önlemeye de yardımcı olduğunu ortaya koymuştur. Güçlü bir antioksidan görevi görür, hatta cildi güneş yanığına karşı korumaya yardımcı olur.

2. Pro-retinol kaynağı
Yaban mersini özü, yaşlanmanın ana belirtileri olan ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olan bir pro-retinol kaynağıdır. Yaban mersini özü, cildin doğal bariyerini güçlendiren linoleik içerikle birleştiğinde cildi nemlendirir ve dolgunlaştırır, genç ve parlak görünmesini sağlar.

3.Yaban mersini özü Omega 9 açısından zengindir. Omega 9 mükemmel bir taşıyıcıdır. Varlığı, diğer aktif bileşenlerin cildin üst tabakasına nüfuz etmesini ve işe yaramasını sağlar.

4.Yaban mersini, erken yaşlanmaya karşı savaştığı bilinen antioksidanlar açısından oldukça zengindir. Yaşlandıkça, cildiniz kolajen ve elastin üretimini azaltan serbest radikallerle savaşmayı yardımcı olur.

5.Aslında, yaban mersini antosiyaninde oldukça yüksektir. Bu bileşik ciltte kollajen üretimine yardımcı olur.Bunun yanı sıra yaban mersini, kollajen üretimine de yardımcı olan C vitamini bakımından çok yüksektir.

6. Sivilceleri sakinleştirir ve yatıştırır
Yaban mersini içeridği antioksidan ve vitaminler sayesinde ciltteki inflamasyonu sakinleştirmeye yardımcı olur ve onarmak için destek sağlar. Aynı antioksidan anti-enflamatuar süreç, oksidatif strese bağlı egzama ve sedef alevlenmelerini azaltmaya yardımcı olabilir.

7. Yaban mersini, cilt iyileşmesi için gerekli olan C ve K vitaminleri de dahil olmak üzere pek çok içerikle doludur. Bu nedenle, ister bir leke, küçük bir yırtık veya kesikle mücadele ediyor olun, yaban mersini sizin için yardımcı bir kaynaktır. Ayrıca cildiniz hasar gördüğünde daha fazla iltihaplanır ve oksidatif stres yaşar. Yine, yaban mersini özü oksidatif strese karşı korunmaya yardımcı olmak için mükemmeldir.

Ek bilgi

Kaç kg

100 gr, 250 gr, 500 gr

Hoşunuza gidebilir…