(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Ylang Ylang Yağı – Ylang Ylang Oil

 295,00 1.150,00

Ylang Ylang Yağı (Ylang Ylang Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Cananga Odorata Flower

Origin : Madagascar (Madagaskar)

CAS NO : 8006-81-3

Üretim Metodu / Method of Production : (Distillation) Distilasyon

 

Açıklama

YLANG YLANG YAĞI – Ylang Ylang Oil

İç Huzurunu, Sükunetini Koru! Zihnini Ylang Ylang Oil ile Temizle…Günlük modumuza göre sakin ve mutlu bir hayata her gün yeniden başlarız. Her doğan güneş bizlere tekrar tekrar yaşama huzuru verir. Öz varlığımıza ulaşmak istediğimizde derin düşüncelere dalar, bazen de hayatı sorgularız. Her ne kadar zihin kontrol tekniklerini denesek de iç huzurumuz ne kadar kuvvetliyse, bize aradığımız mutluluğu yine içimizdeki duygular verecektir. Hal böyle olunca yaptığımız doğal ürünlerde de iç huzurumuzla yola çıkarız. Kaliteli ürünler kullanarak yaptığımız doğal sabunlar, losyonlar, kremler, şampuanlar, dudak balmları bizlere aradığımız o huzuru yaşatacaktır. İşte bu kaliteli yağlardan biri de Ylang Ylang oildir.  Peki Ylang ylang yağı nedir?

Ylang Ylang Yağı Nedir?

Her ne kadar cilt ve saç bakımında çok tercih edilse de; kokusuyla, sakinleştirici etkisiyle vücut rahatlatıcı masajlarda kullanılmak üzere Spa’ların vazgeçilmez yağıdır.  Ylang Ylang Yağı “Cananga odorata” adında nadir bulunan bir ağaçtan elde edilmektedir. Ne var ki 50 metreye kadar uzayabilen bu ağacın parlak ve oval şekilde hiçbir zaman dökülmeyen yaprakları bulunur. Uzun sarı yıldız şeklinde çiçeklerinden dolayı çok değerlidir. Dünyada en çok Malezya, Endonezya ve Madagaskar  bulunan bu egzotik kokulu çiçeklerinin damıtılmasıyla elde edilmektedir.

Faydaları;

Çiçekli birazda baharatlı bir kokusu vardır. Dolayısıyla birçok ikonik parfumün notası olmuştur. Ne var ki çekici kokusu dışında cilt üzerinde de çok iyi etkileri olmaktadır.  Yağı’nın içeriğinde benzil asetat, benzilbenzoatlinalool, karıyofilen, granil asetat, metil benzoat, p-kreşil metil eter bulunmaktadır. Cildin parlaması ve rahatlaması için de özellikle doğal sabun yapımlarında Ylang Ylang Yağı kullanılmaktadır. Yüz için kullanıldığında pürüzsüz ve parlak bir cilt için etkin bir yardımcıdır.

Cildin sebum üretimini dengelediği için sivilce aknelerde çok faydalıdır. Doğal antiseptik özellikleri ile aşırı kuru cildin neden olduğu her türlü kesik veya çatlaklara iyi geldiği bilinmektedir. Cildi nemlendirebilir, yenileyebilir ve sağlıklı tutabilir. Özellikle saç bakımında sıkça kullanılan yağların başında gelmektedir. Oldukça güçlü bir afrodizyak etkisine sahip olan Ylang Ylang oil, kökünden ucuna kadar saçları beslemektedir. Dolayısıyla saçların uzamasına yardımcı olmaktadır.  Diğer bakım yağları ile karıştırıldığında artan etkisi ile mucizeler yaratmaktadır.

Toptan kozmetik hammadde

Sabunaria alışveriş sitemizden toptan kozmetik hammadde ve Ylang ylang yağı satın alabilirsiniz. Alım miktarınız fazla ise lütfen bizimle iletişime geçin.

 

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…