(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Zerdeçal Ekstraktı – Turmeric Extract

 150,00 575,00

Zerdeçal Ekstraktı. Kozmetik üretimi içindir. Gliserin Bazlıdır. Suda Çözünür.
Inci name: Water, Glycerin,Curcuma Longa Root Extract, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Stok kodu: ZDCEKS Kategoriler: , , ,

Açıklama

Zerdeçal Ekstraktı Nedir? Faydaları Nelerdir? Turmeric Extract

Zerdeçal, Güneydoğu Asya’ ya özgü Curcuma Longa bitkisinden elde edilmektedir. Bu bitkinin kökleri kurutulup ince bir toz halinde öğütülmektedir. Özellikle Hindistan Ayurveda tıbbında ve Çin gibi Güney Asya ülkelerinde yaygın olarak kullanılan bu bitki yapılan araştırmalarda 4000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Zingiberaceae ailesinin bir üyesi olan bu bitki, zencefil ile benzerliği dikkat çekmektedir. Hint safranin olarakta adlandırılan bu bitkinin içeriğinde beta-karoten, askorbik asit (C Vitamini), kalsiyum, flavonoidler, lif, demir, niasin, potasyum, çinkonun yanı sıra diğer besin maddelerini içeren 300’den fazla doğal olarak oluşan bileşen bulunmaktadır. Bununla beraber en dikkat çeken içeriği Kurkuma (curcuma) adı verilen bir bileşendir. Kurkumanın antioksidan, antimikrobiyal ve antiinflamatuar etkileri bulunmaktadır. Zerdeçal köklerinin belli bir işlemden geçirilerek yağı ve ekstraktı elde edilmektedir. Zerdeçal ekstraktı faydaları nelerdir? Turmeric Extract.

Faydaları Nelerdir? Ne işe yarar?

Zerdeçal ekstraktı faydaları, içeriğinde ki bileşenlerde saklıdır. Bu bileşeler kozmetik üretimi başta olmak üzere ilaç ve gıda takviyesi ürünlerinde sıklıkla tercih edilmesine neden olmaktadır.

  • Cilt renginin dengelenmesine ve donuk görünen cildin canlanmasına yardımcı olur. Dolayısıyla cildin aydınlanmasına katkıda bulunur.
  • Zerdeçal (kurkuma) dolaşımı uyarmaya yardımcı olmaktadır. Böylece göz altlarında ki morluk ve şişliklerin azalmasına katkıda bulunmaktadır.
  • Doğal temizleme özelliği sayesinde zerdeçal ekstraktı cildin temizlenmesine yardımcı olmaktadır.
  • Antioksidatif özellikleri sayesinde turmeric extract çatlakların azalmasına etki etmektedir.
  • Kuru ciltleri rahatlatmak için kullanılmaktadır.
  • Kepekli saç derisini temizlemeye yardımcı olmaktadır.
  • Kolajen üretimini destekleme yardımcı olarak, yaşlanma belirtilerini azaltabilir.
  • Makyaj temizleme malzemesi olarak tercih edebilirsiniz.

 

Bitkisel ekstratlar

Web sitemizde bulunan Bitkisel ekstratlar etken ana madde oranı yüksek konsantrasyonlardadır. Satışını yapmış olduğumuz ekstratların analiz raporlar, msds ve tds sertifikaları mevcuttur. Almak istediğiniz miktar fazla ise lütfen satış temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

 

Ek bilgi

Kaç kg

100 gr, 250 gr, 500 gr

Hoşunuza gidebilir…