(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Fason doğal sabun üretim süreci başlangıç – doğal sabun imalatçısı

Kendi markanıza el yapımı doğal sabun ürettirmek için Sabunaria’ ya ulaştığınızda bizim için öncelik sizleri doğru ve güncel bilgilerle süreç hakkında bilgilendirmek olmaktadır. Kendi markanızın oluşturmanız için gerekli olan süreçler gerektiğinde uzmanlarla görüştürerek açık ve net bilgi olarak sizlere sunmaktayız. Aynı zamanda firmamızın referansları, üretim kapasitesi, üretim şeklimiz, kullandığımız içerikler, çalışma tarzımız ve neler yapıp neler yapamayacağımızı da karşılıklı tartışarak ortaya koymaktayız. Bu gibi iş görüşmelerinde doğal sabun talep eden müşterilerimizin yerimizi ziyaret ederek yüz yüze görüşmekte ve bizleri daha yakından tanımalarının iyi bir fırsat olacağı görüşündeyiz. İnanıyoruz ki yüz yüze görüşmelerde her iki tarafın birbirini daha net anlayacağı gerçeğidir. Toptan doğal sabun ürettirmek isteyenlerle üreticinin karşılıklı bilgi ve tecrübelerini paylaşıp ortak noktada uzlaştıkları vakit ortaya daha verimli bir iş ilişkisi çıkmaması mümkün değildir. Sonuç olarak alınan kararlar doğal el yapımı sabun üreticisi bakımından üretim planını yapıp gerekiyorsa sürece uygun koşulları geliştirerek ilerlemesine faydalı olacaktır.


Toptan Sabun üretimi için Fason sözleşmesi

Karşılıklı görüşmeler yapılıp ortak bir üretim planı konusunda anlaşıldıktan sonra yapılacak ikinci aşama her iki tarafın arasında fason sözleşmesi yapmasıdır. Fason sözleşmesi doğal sabun imalatçısının başka bir firmanın markasına üretim yapabilmesi için gerekli olan bir anlaşmadır. Bununla beraber kendi markasına sabun üretimi yaptıracak işletmenin gerekli başvuru sürecini başlatabilmesi için elinde bulunması gereken bir belgedir. Yine bu anlaşma aynı zamanda iki firma arasında ticari ilişkileri belirleyen, her iki firmayı da belli kalıplara sokan ve çıkarlarını eşit anlamda koruyan resmi bir gerekliliktir. Toptan sabun fason sözleşmesinde genel itibariyle üretilecek sabun çeşitleri, teslimat süreleri, anlaşma süresi, cezai yaptırımlar, olağanüstü vb durumlarda yapılacak olan eylem ve davranışlar, ödeme şartları ve şekli gibi süreçler yer almaktadır. Anlaşma her iki firma tarafından imzalanır ve süreç resmi olarak başlar.


Talebe uygun doğal sabun formülasyon süreci

Genelde müşteriler kendi belirledikleri içeriklerden sabun yaptırmak ister. Örnek vermek gerekirse eşek sütünden doğal sabun gibi. Ancak burada çoğunlukla atlanılan birkaç konu vardır. Bunlardan ilki temel içeriklerdir. Size herhangi bir yağ yada yağlardan eşek sütlü sabun yapabiliriz. Ama burada önemli olan nokta yapılacak olan doğal sabunun temelini iyi oluşturmaktır. Eğer doğal sabunun temel içeriğini iyi belirleyebilirsek kalitenin büyük bir kısmını tamamlamış oluruz. Sonra ki adım eşek sütünün ekleneceği miktar. Bu genelde doğal sabun yapımında kullanılacak sütün içerikte yer alan su miktarının tamamına yada bir kısmına tekamül etmektedir. Bu şu demek 1000 gr zeytinyağına kullanılacak su miktarı 380 gr ise biz bu 380 gr suyun ne kadarını eşek sütü ile değiştireceğimizdir. Tamamını eşek sütü ile de yapabiliriz 10 gramlık kısmını da. Her ikisi de bize eşek sütü sabunu yapmamıza olanak sağlar. Ancak esas nokta hangisi daha kaliteli olacağıdır. O yüzdendir ki piyasa da çok uygun fiyata da eşek sütlü sabun var pahalı fiyata da. Çünkü sütün maliyeti yüksek ve oran kalitede ve fiyatta belirleyici olmaktadır. Başka bir örnek vermek gerekirse şuan git gide popüler olmaya başlayan vegan sabunlar. Eğer vegan sabun yapacak isek keçi sütlü sabun yapamayız, yada bal yulaf sabunu da yapamayız. Doğal sabunun içeriğinde herhangi bir hayvansal içerik bulundurmamız gerekir. Yurtdışında bir müşterim erkek cilt bakım ürünleri satışı yapmaktaydı ve bizden traş sabunu yapmamızı istemişti. İsteği içeriğinin doğal olmasıydı. Biz bu sabunu yaparken bizim normal el ve vücut sabunları gibi yapamazdık. Sabunun çok iyi köpürmesi, kaygan bir yapıda olması ve cildi nemlendirmesi gerekiyordu. Bizde bir takım araştırmalar ve denemeler sonucunda kendimize özgü bir formül oluşturarak üretimi gerçekleştirmiştik. Sonuç olarak müşterinin ürünü pazarda nasıl konumlandırmak istiyor ise biz imkanlar ölçümüzde hareket ederek doğru formül ve üretim tekniğini kullanarak ihtiyaca cevap vermeye gayret göstermekteyiz.

Toptan Sabun Üretimi Hakkında Soru Cevap

Toptan Sabun Üretimi Hakkında Soru Cevap


Kendi belirlediğim formüle göre üretim yapabilir misiniz?
Kendi belirlediğiniz içerik ve formüle göre imkanlar doğrultusunda üretim yapabiliriz. Devamı oku >>

Üretim aşaması

Müşterilerimizin doğal sabundan beklentilerini kavradık, uygun bir temele bağlı bir formül çıkardık, sıra üretim sürecine geldi. İlk yapmamız gereken diğer müşterilerimizi de göz önünde bulundurarak bir üretim başlangıç ve bitiş tarihi belirlemektir. Bu sürece olağandışı durumlar olmadığı sürece bağlı kalarak istenilen miktarda üretimi hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Burada ki kritik nokta üretim yaptıracağınız firmanın üretim kapasitesidir. Günde 50 kg sabun yapan bir sabun üreticisine 1 ton doğal sabunu (eğer elinde iş yok ise) 20 gün içerisinde ürettirebilirsiniz. Biz ise size yaklaşık 3 günde üretebiliriz.

Kurutma süreci

Soğuk yöntem ile üretilen doğal içerikli bitkisel sabunlar üretimden yaklaşık 24 – 48 sonra kalıplardan çıkarılıp kesime alınır. Kesilen sabunlar raflara dizilip hava koşullarına bağlı olmak koşulu ile en az 1 ay kurumada bekler. Eğer kendinize özel doğal sabun üretimi yaptıracak iseniz en azından 1 aylık kuruma süresini üretim ve paketleme sürelerine eklemek gerekir.

Ambalajlama

El yapımı doğal sabunlarınızı sizin belirlediğiniz ambalajlara koyabiliriz. Bizim için önemli olan nokta ambalajlamanın iş yükünü arttıracak ve el emeği olacak şekilde olmamasıdır. Genellikle müşterilerimiz doğal sabunları Kraft kağıda kuşak ve sabun kutuları şeklinde ambalajlanmasını istemektedir.


Kargo ve teslimat

Ambalajlaması bitmiş doğal sabunları miktara ve müşterinin isteği doğrultusunda son aşama olarak kargolarız. Eğer müşterimizin kargo anlaşması yok ise bizim anlaşmalı olduğumuz seçenekleri değerlendiririz. Üretilen doğal sabun miktarı ve ağırlığı fazla ise farklı kargo seçeneklerini karşı tarafla paylaşarak en uygun taşıma şeklini belirleriz.


Sabunaria olarak birçok müşterimize fason üretimi yapmaktayız. Müşterilerimizin tercihlerine ve beklentilerine uygun üretim planı gerçekleştirmekteyiz. Formülasyon sürecinden kargo sürecine kadar gerekli teknik bilgi ve görüş bildirerek doğru yoldan ve en uygun şartlarda seçenekler sunmaktayız. Çalışma saatleri içerisinde sürekli müşterilerimizle iletişim kanallarımız açık olarak diyalog halinde süreci devam ettirmekteyiz. Toptan doğal sabun üretimi için bizim bilgimize, tecrübemize ve kapasitemize güvenebilirsiniz.

Comments are closed.