(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Doğal sabun imalatçısı

MSA Kozmetik olarak son 7 senedir yurtdışı müşterilerimizle iyi diyaloglarımız sonucunda Amerika kıtası, AB ülkeleri, Orta ve Kuzey Afrika ülkeleri, Uzakdoğu ülkeleri ekseninde onlarca fason doğal sabun için yabancı müşteri edinmiş durumdayız. Bu müşterilerimizle de cari alışverişimiz artarak devam etmektedir. Yurtdışı toptan doğal sabun müşteri portföyümüzü oluştururken başlangıçta yaşadığımız zorluklar bize deneyim olarak geri dönmüştür. Şöyle ki; hemen hemen her ülkenin benzer olmakla beraber birçok farklı uygulamalarına tanık olduk. Birçok ülkede otoritelerin farklı uygulamaları olmaktadır. Bir de ulusal otoritelerin evrak ve izinlerini uluslararası kurallara entegre etmemiz gerekti. MSA Kozmetik olarak biz önce Ulusal Sağlık Bakanlığı kuralların uygulayarak daha sonrada her ülkenin yerel kurallarına adapte ettik. Bu işler kolay görünse de her ülke için ayrı ayrı uygulandığında ortaya hayli yüklü işlem potansiyeli çıkmaktadır. Biz bunların hepsini aşmış durumdayız. Global pazarlara toptan sabun satmamız bilgi birikimimizi arttırmıştır.


Kargo seçenekleri

Tüm kıtalara doğal sabun satmamız, birçok kargo firması ile uluslararası ticaretimize aracılık etmesi talep edilmektedir. Bu gerekçe yabancı alıcılarımızın tercih ettiği taşımacılık firması ile geçmişten gelen ticaretimiz olduğu için, ürün hazırlamak, evrak düzenlemek bizim için sorun olmamaktadır. Bu uluslararası ticarette çok büyük önem taşımaktadır.

Fason üretim

Yine yabancı ülkelerde ki toptan doğal sabun alıcılarımız son derece rahat olmalılar ki; biz onlar adına, onların ambalajında, onların istediği kalite standardında ürün üretebilmekteyiz. Sabunaria’ nın deneyimli teknik personeli istenilen standartta el yapımı natural sabun üretebilmektedir. Doğal yağlarımız soğuk sıkım yöntemi ile elde edilmektedir. Özel kalıp ve özel tasarımlar tarafımızdan değerlendirilmektedir. Sağlık Bakanlığına bağlı, tüm kalite belgeleriyle uluslararası standartlarda fason bitkisel sabun üretimi yapabilmekteyiz.


Üretim kapasitemiz

Sağlık Bakanlığı denetiminde, kalite belgeleri ile doğal sabun üretimi yapan MSA Kozmetik, el yapımı doğal sabunlar da tüm alıcılarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasite ve üretim olanaklarına sahibiz. Arttırılabilir büyük bir kapasite ile bilimsel gerçeklerle el yapımı sabun üretmekteyiz. Bu üretim prosesinde; kullandığımız yağlar soğuk sıkım bitkisel yağlardır. Renklendiriciler kimyasal değildir. Tüm bu aşamalarda doğal prosesler kullanılır. Üretim tesisimiz standartlara uygun, kalite belgeli, arttırabilir yeterli bir kapasiteye sahiptir.

Yurtdışı satış deneyimleri

Yaklaşık tüm kıtalara doğal sabunlarımızın toptan satışını yapmamız bizlere geniş bir uluslararası ticaret deneyimi kazandırmıştır. Yurtiçi ve yurtdışı gümrük ve ruhsat, bildirim işlemleri tarafımızdan defalarca tekrarlanarak yapıldığı için birikim üst noktalardadır. Aynı şekil de ürün transferleri en ucuz en güvenli ve de ürüne zarar vermeden kimlerle, hangi ambalaj ile yapılacağı bilgileri ajandamızda mevcuttur.


Doğal sabunlarda fiyat ilişkisi

Zaman zaman doğal sabun fiyatları karşılaştırılır. Falanca sitede daha düşük fiyatta doğal sabun var diye fiyatlar eleştirilir. Doğrudur da. Bazı üreticilerin fiyatları Sabunaria dan daha düşük gelebilir ilk bakışta. Ancak; Hammaddeden başlayarak bir açıklama yapmamız gerekiyor. Biz Sabunaria olarak soğuk sıkım bitkisel yağlar kullanmaktayız. Bu ürünlerin yerli olanları Tarım Bakanlığından izin belgeli hammaddelerdir. İthal olanların ise, uluslararası kalite belgeleri mevcuttur. Bunlar bizimde dahil olduğumuz GMP kuralları gereğidir. Sabunaria markamızı üreten şirketimiz MSA Kozmetik Sağlık Bakanlığına akredite bir firma olup tüm izin sertifikaları, barkodları, Mesul Müdürü ve üretim için gerekli tüm fiziki koşullar oluşturulmuştur. Bunlar olmasa zaten biz Sağlık Bakanlığından izin alamayız. Yönetmelik böyle. Kısaca üretim için gerekli hammadde temininden üretim alanına üretim izinlerinin otoritelerden teminine, iyi üretim proseslerine kadar birçok kurala uyularak ve KAYIT altında üretim ve satış yapmaktayız. Hammaddelerin sertifikalı olması, ambalaj malzemelerinin uygun seçimi, ürünleri iyice kurutulduktan sonra müşteriye uygun taşıma firmaları ile sevki Sabunaria nın çok önem verdiği konulardır. Keza üretim alt yapısı önem kazanan başka bir konudur. Formül yapılarının oluşturulmasında yetkin personelin çakışması vergi mükellefiyetinin olması gibi konular, toplamda üretim maliyetlerinin önemli bir kısmını oluşturuyor. Son bir ekleme yapmak gerekirse, yurtdışına gönderilen doğal sabunların gümrük yada yabancı kurumlarla yaşanılan herhangi bir problemde çözülmesi gereken resmi evrakları ancak doğal sabun üretim iznine sahip bir firma tarafından sonuçlandırabilirsiniz.

Ancak hepsinden önemlisi kişi sağlığıdır. Temizlik için kullanacağımız ürünün kabusa dönüşmemesi gerekir. Sağlık herkes için çok önemlidir. Biz sağlığını korumayı taahhüt ediyoruz.

Toptan Doğal Sabun Üretimi ve Teslimatı

Toptan Doğal Sabun Üretimi ve Teslimatı


Karşılıklı görüşmeler yapılıp ortak bir üretim planı konusunda anlaşıldıktan sonra yapılacak ikinci aşama her iki tarafın arasında fason sözleşmesi yapmasıdır. Fason sözleşmesi doğal sabun imalatçısının başka bir firmanın markasına üretim yapabilmesi için gerekli olan bir anlaşmadır. Devamı oku >>

Fason sözleşmenin önemi

Yurtdışına kendi markanızla toptan doğal sabun satmak istiyorsunuz. Ancak sizin için özel üretilen sabunların birebir aynı içeriklerle ve kalıplarla üretilmeyeceğini nasıl garanti altına alabilirsiniz? Üretici firma ile yapacağınız anlaşmalarla bunu garanti altında tutmuş olursunuz. Üretim izni olmayan düşük fiyatlarla, düşük kalite ile ve belli standart anlamında kayıt altında olmayan işletmeler size devamlı ve güvenli bir iş olanağı maalesef sunmayacaktır. Bilgi ve tecrübesi ile referanslarını birleştirmiş firmalarla çalışmak sizin ticaretinizde güvenli bir bölge oluşturacaktır.

Comments are closed.