(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Gerçek zeytinyağlı sabun ne renk olur?

Soğuk yöntem zeytinyağlı sabunun doğal rengi krem ve tonlarıdır. Sadece zeytinyağından soğuk proses ile yapılan katı doğal sabun üretildikten sonra yaklaşık dört hafta kurumaya alınır. Kullanıma hazır hale gelen zeytinyağlı sabun oleik asit bakımından zengin olmasından dolayı iyi bir nemlendirici özelliği vardır.

Doğal zeytinyağlı sabun ne işe yarar?

Doğal zeytinyağı kullanılarak yapılan sabun iyi bir temizleyicidir. İçeriğindeki zeytinyağının yağ asitleri ve vitaminleri cildi temizlerken bakım da yapar. Zeytinyağı içeren doğal sabunu saç temizliğinde de kullanabilirsiniz. Doğal kozmetikte sıkça kullanılan zeytinyağı sabun yapımının da vazgeçilmezlerindendir.

Argan sabunu ne için kullanılır?

Argan sabunu vücut ve saç temizliği için kullanabilirsiniz. Tırnak, saç ve cilt bakım ürünlerin içeriğinde sıkça karşımıza çıkan argan yağı, doğal sabun sektöründe de kullanım yeri bulmaktadır. Argan yağı; oleik asit, linoleik asit ve E vitamini açısından zengin bir içeriğe sahiptir.

Çay ağacı sabunu ne işe yarar?

İyi bir içerikle üretilmiş çay ağacı sabunu virüs ve bakteriyi ciltte barındırmaz. Çay ağacı yağı Avustralya’ ya özgü esansiyel bir yağdır. Çay ağacının anti bakteriyel özelliklerine ilişkin bir çok bilimsel çalışmalar yapılmakta ve makaleler yayınlanmaktadır. Saf ve kaliteli çay ağacı yağından yapılan sabun cildi ve saç derisini temizler.

Vegan sabun nedir?

Vegan sabun içeriğinde herhangi bir hayvansal hammaddeler bulunmayan sabunlardır. Vegan doğal sabunun içeriği bitkisel olmalıdır. Palm yağı her ne kadar bitkisel içerikli olsa da yurtdışında ki veganların büyük kısmı içeriğinde palm ve palm çekirdeği yağı içeren sabunları vegan sınıfına sokmamaktadır.

Vegan sabun ne işe yarar?

Doğal içerikli vegan sabunlar diğer doğal sabunlar gibi bir temizleyicidir. Doğal sabun yapımında herhangi bir hayvansal içerik bulunmamaktadır. Tabii her doğal sabun aynı kalite de değildir. Doğal sabun yapımında ki yağlar ve kullanım oranları kalitede önemli rol oynar. Aynı zamanda yapım tekniğine bağlı olarak doğal sabunun cildi besleyici ve bakım özelliği değişiklik gösterebilmektedir.


Comments are closed.