(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 350 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Akgünlük Yağı (Sığla Yağı)

 80,00 255,00

Akgünlük Yağı (Frankincense Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Boswelia Serrata

Origin : India (Hindistan)

CAS No : 8016-36-2

Üretim Metodu / Method of Production : (Distillation) Distilasyon

Temizle
Stok kodu: AKGUN Kategoriler: , , ,

Açıklama

AKGÜNLÜK YAĞI

Frankincense Oil

Antik Dönemlerden Gelen Bakım Kürü…

İç Anadolu Bölgemizin iç kısımlarında ve Marmaris, Milas, Köyceğiz, Fethiye civarlarında yemyeşil ormanlarında gezinirken küçük ağaççıklar görürüz. Bu ağaçlara dikkatli baktığımızda ağacın gövdesinden salınan sakızımsı, sarımsı renkli reçinelerin aşağıya doğru aktığını fark ederiz. İşte bu sakızlar küçücük 300 yıla kadar yaşayabilen Akgünlük ağacının ürettiği, tabiatın bizlere sunduğu bir mucizedir.

Sakızgiller familyasına ait “boswellia serrate” bitkisinin 8 metreye kadar ulaşabilen, Türkiye’de bilinen adıdır Akgünlük ağacı… Bu ağaç özellikle Hindistan ve Kuzey Afrika’da bolca yetişir. Antiseptik ve anti-enflamatuar özelliğiyle özellikle kozmetik sektörünün en çok aranan bitkisidir. Akgünlük ağacının gövdesinden çeşitli tekniklerle elde edilen balzamın kaynatılması ve soğuk pres sıkılmasıyla elde edilen yağdır Akgünlük Yağı… “tütsü” ya da “buhur”, “Sığla Yağı” olarak da anılmaktadır. Çokça gittiğimiz Spa’larda çokça kullanılmaktadır. Antik dönemlerde Kleopatra’nın kullandığı güzellik yağı olarak da bilinmektedir. Mısır medeniyetlerinde mumyalama amaçlı da kullanılmıştır.

Akgünlük Yağı’nın cilt için inanılmaz faydaları vardır. Toksinlerden arınan cilde taze ve diri bir görüntü vermesiyle tanılır. Ciltteki koyu lekelerin tonunu açarak, sakinleştirici ve rahatlatıcı kokusuyla stresi azalttığı söylenir.

Doğal sabun, şampuan, dudak balmı, losyon ve kremlerde kullanılan “yağların kralı” olarak bilinen “Frankincensse”, Akgünlük Yağı çorak iklim bölgelerinde üretilmesine rağmen sıcak, zengin ve tatlı bir kokusu vardır.

Şüphesiz doğal ürünlere olan merakımızla, yaptığımız ürünlerin iyi ve kaliteli olmasını bunun yanı sıra cildimize iyi gelmesini hepimiz isteriz. Akgünlük Yağı ile yapılan bir doğal sabun el ve yüz hijyenimize, saçlarımıza iyi gelecektir. İçeriğiyle ile bulundurduğu birçok özelliği ile bitkisel yağ kategorilerinin en üst sırasında yer alan Akgünlük Yağı ile sizleri bambaşka hayallere davet ediyoruz!

hayallere davet ediyoruz!

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…