(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Aloe Vera Jeli – Aloe Vera Gel

 40,00 575,00

Aloe vera jeli (Aloe Vera Gel). Kozmetik üretimi içindir.

INCI : Aloe Barbadensis Leaf Juice

CAS No : 714950-07-9

Stok kodu: ALOEJ01 Kategoriler: , , , ,

Açıklama

Aloe Vera Jeli – Aloe Vera Gel

Aloe Vera bitkisi kuru, çorak yerlerde yetişen üçgen şeklinde, yaprakları kalın ve kenarları tırtıklı olan ve tarihte adını kayıtlara geçiren bir çöl bitkisidir. Eşsiz kılan niteliklerinden dolayı tarihte özellikle tedavi ve güzellik amaçlı kullanılmıştır. Yunan mitolojisinde her derde deva olarak nitelendirilen bu bitkinin yaprakları üç katmandan oluşmaktadır. Bu yapraklardan Aloe Vera Gel elde edilmektedir.

İlk katmanın yüzde 99 su ve jelden oluşmaktadır. İkinci katmanında Sarı renkte ve acı öz suyu bulunmaktadır.  Üçüncü katmanda su ve nişasta maddelerinin taşınmasından sorumlu vasküler demetler bulunmaktadır.

Kleopatra’nın güzellik sırlarından biri olan Aloe Vera  güçlü bir cilt nemlendiricisidir. Antioksidan özelliklere sahip A, C ve E vitamini içerir. Selenyum, magnezyum, çinko gibi minareller içeriğinde çokça bulunur. Bu kadar zengin içeriğe sahip olan  jel hem tek başına hem de yapacağınız mini karışımlarla daha etkin sonuçlar alabilirsiniz.

 

Aloe Vera Jeli Kozmetikte Neden Sevilir?

  • İyi bir nemlendiricidir. Aynı zamanda tüm cilt tipleri için kullanılmaktadır.
  • Gözenekleri sıkılaştırır, ciltte ki fazla sebumu düzenlemektedir.
  • Hasarlı ciltler için yıllardır kullanılır, dolayısıyla iyi bir onarıcı olarak bilinir.
  • İyi bir yatıştırıcıdır. Güneş yanıklarına ve böcek ısırmalarına karşı en iyi yardımcıdır.
  • Yaşlanma karşıtı. Bunu Kollajen ve Elastinin sentezini uyararak yapar. Bu lifler cildin esnekliğini ve elastikiyetini korumasını sağlamaktadır.

Nasıl Kullanabilirim

Jelin cildi iyi nemlendirildiği artık bilinen bir şey. Ama sadece cildi iyi nemlendirmekle bitmeyen özelliklerine ek olarak saç derisini besler ve hasar görmüş saçları onarır. Hindistancevizi yağı ile karıştırılıp maske olarak saçlarınıza uyguladığınız vakit iyi sonuçlar elde edeceğinize şahit olacaksınız.

Aloe Vera jelini esmer şekerle birlikte karıştırıp cildinizi ölü hücrelerden arındırabilirsiniz.  Oluşan sinerji hem cildinizi ölü hücrelerden temizler, hem nemlendirir hem de detoks etkisi yaratır.

Aloe vera traş jeline alternatif olarak ta kullanabilirsiniz. Doğal yollarla size kaygan ve pürüzsüz bir traş keyfi sağlar. Aynı zamanda cildinizin nem dengesini korur, tahrişe de engel olur.

Stoklarımızda bulunan aloe vera jelini muhakkak kullanmalısınız. Yapacağınız küçük karışımlarla doğal yollardan hem cilt hemde saç bakımını gerçekleştirebilirsiniz.

 

Aloe Vera Jeli ile tarifler

 


Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…