(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Greyfurt Nane Esansı

 65,00 490,00

grapefruit mint fragrance. Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-GREYNANE Kategoriler: ,

Açıklama

GREYFURT NANE ESANSI

Soğuk kış günlerinin en sevdiğimiz meyvelerinden birisi greyfurt! Bunun yanında yaz aylarında deniz kenarlarında içtiğimiz greyfurt sularını da unutmadık… Aynı zamanda greyfurt suları yaptığımız bardakların süsü nane yaprakları! Bununla birlikte birbirlerine ne kadar da yakışıyorlar! Doğal Sabun kokularının baş taçları! Doğal Sabun Yapımı sürecinin iksirleri adeta. Soğuk Yöntem Sabun Yapımı Esansı için hadi gelin greyfurt ve nane neden birbirlerine bu kadar uyumlu? Birlikte göz atalım.

Narenciyeleri neden çok seviyoruz?

Öncelikle turunçgiller ailesi de dediğimiz greyfurt, portakal, mandalina, limon gibi meyvelere narenciye diyoruz. Başka bir deyişle Citrus cinsi meyve ağacı türlerini içine alan bitki topluluklarıdır. Fakat vatanı Çin ve Hindistan olarak bilinmektedir. Sonuçta ılıman iklime sahip tüm yerlerde kültür şeklinde yetiştirilmektedir. Ülkemizde Akdeniz Bölgesi ve Güney Anadolu Bölgesi’nde bolca yetiştirilmektedir. Doğal Sabun Yapımı sırasında ilk aklımıza gelen greyfurt ve nane kokusudur. Greyfurt ve nanenin seveni çoktur. Güzellik ve kozmetik sektöründe nane ve greyfurttan bolca yararlanılmaktadır. Greyfurt C vitamini deposudur. B ve A vitamini de zenginidir. Nane bitkisinin de aromatik kokulu yaprakları bulunmaktadır. A,C vitamini fazladır. Omega-3 yağ asitleri, demir, magnezyum, kalsiyum ve mineraller bolca bulunur. Ancak bu zengin içeriklerin yanı sıra, nane kokusuyla da bizleri mest eder.

Halikarnas Balıkçısı ile greyfurt ilişkisi var mı?

Greyfurt Bodrum’da Halikarnas Balıkçısı tarafından ülkemize getirilmiştir. Doğal ve fresh esintisiyle greyfurt kokusuyla da ünlenmiştir. Ancak greyfurt için tam bir narenciye kraliçesi diyebiliriz. Nane ile uyumu da buradan gelmektedir. Nane de asırlardır geleneksel tıp uygulamalarında kullanılmıştır. Bununla birlikte kozmetik ve Doğal Sabun uygulamalarında bolca kullanılmaya başlanmıştır.

Greyfurt ve nane kokusu uyumu nasıldır?

Yaptığınız doğal ürünlerinizde koku seçimi yaparken tazelik esintisi istiyorsanız Greyfurt ve Nane Esansı tam da size göre! Kaliteli esans seçimi ürünlerinize kalite katacaktır. Bu nedenle kokuların gücünü yaptığınız ürünlerde kullanmanız gerekir. Üstelik nane ve greyfurt uyumu ürünlerinizde farklı ambiyanslar yaratacaktır. Hatta temiz içerikli esans bulmak zor ve pahalı bir iştir. Son olarak iyi ve saf kalitede bir Soğuk Yöntem Sabun Yapımı Esansı keyfinize keyif katacaktır.

 

 

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…